Про затримання колишнього фсб-шника розповів 13 серпня військовий журналіст Андрій Цаплієнко. Також деякі деталі оприлюднив офіцер ЗСУ Анатолій Штефан із позивним "Штірліц". Наразі офіційного підтвердження інциденту немає, однак у соцмережах ширяться фото нібито затриманого гіркіна.

Раніше Терорист гіркін після повернення до росії використовував паспорти на вигадане ім'я від фсб

Як гіркіна затримали на кордоні

Журналіст вказав, що терориста затримали на пункті пропуску в окупованому Криму. Він якраз прямував у бік Херсонського напрямку. Мовляв, дуже "хотів долучитися до лав російської армії".

Він намагався перейти кордон за підробленим паспортом, на ім'я Сергія Вікторовича Рунова, який використовував під час роботи у спецслужбах. Але його впізнали, затримали та відправили до Сімферополя,
– зазначив Цаплієнко.

Також проти гіркіна нібито порушили кримінальну справу за підробку документів. "Особисто я не дуже вірю в спонтанність цієї вистави. Мабуть, рашистам потрібен якийсь галас для відволікання уваги від чогось дійсно важливого. Слідкуємо за руками", – додав військовий журналіст.


гіркін після свого затримання / Фото з телеграму Андрія Цаплієнка


Підробні документи гіркіна / Фото з телеграму Андрія Цаплієнка

Хто такий ігорь гіркін-стрєлков

Його справжнє ім'я ігорь всєволодовічь гіркін. Він народився він 17 грудня 1970 році у москві. Став відомим на початку протистояння України та Росії на південному сході навесні 2014 року. Зокрема, він є причетним до захоплення Верховної Ради АР Крим.

Після окупації Криму гіркін перебрався на Донбас, де очолюваний ним загін, який прибув з Росії, захопив у квітні того ж року міста Слов'янськ та Краматорськ на Донеччині. З 16 травня до 14 серпня 2014 року обіймав посаду "міністра оборони" фейкової "ДНР".

Україна щодо гіркіна-стрєлкова розпочала кримінальне провадження за фактом:

  • організації викрадення людини,
  • катування та умисного вбивства,
  • а також вчинення дій на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності України,
  • проведення диверсійно-підривної діяльності та організації масових заворушень на території України.

Його оголосили у розшук. Останнім часом цей персонаж критикував путіна та шойгу за провали у веденні війни проти України.

гіркін назвав шойгу та мєдвєдєва дурнями: дивіться відео