Справа Клюєва

Устінова: на сайті МВС Клюєв знаходиться у розшуку тільки по одній статті – це використання службового становища. Тому тут питання до ГПУ та МВС, чому саме так. Питання, чому після зняття недоторканості йому не було висунуто підозру, чому його ніхто не може знайти.

– Враховуючи, що Клюєв знаходиться у розшуку на сайті МВС, можна теоретично здогадуватись про те, що можливо підозра була, але про неї ніхто не знає. Але наскільки ми знаємо, активи не були заарештовані і людині спокійно дали виїхати.

– У справі Клюєва забагато збігів. Це іспит для влади, чи доведеться все до кінця. Якби ЄС не почало кричати, що вони знімуть усі санкції, то можливо б недоторканість з Клюєва не зняли б. Таке враження, що все робиться для того, щоби збити з пантелику людей про те, що конкретно відбувається у цій справі.

Імперія Клюєвих – це імперія зла, яку будували за наші кошти. От якщо вона почне валитися – це буде перший крок, що почалась деолігархізація.

Робота правосуддя

Береза: вчора у своїй промові Саманта Пауер згадала один момент, який підірвав зал – звільнення керівника ДАІ за його будинок та розкішні автомобілі, які йому не по кишені. Але, також, вона згадала, що він був звільнений завдяки зусиллям журналістів та суспільної волі. А політичної волі держави вона не бачить, як і боротьби з корупцією.

За останній час не посаджений за ґрати ні один корупціонер, ні одна людина не отримала ніякого вироку.

Відставка Шокіна

Устінова: для того, щоби убезпечити залежність Антикорупційного бюро від генерального прокурора і відповідно від Президента, пропонується законом створити Антикорупційну прокуратуру, яка буде незалежним органом і яка зможе доводити до суду всі ті справи, якими займатиметься Антикорупційне бюро.

– Зараз чомусь президентська фракція виступає найбільше проти і найбільше хоче узалежнити Антикорупційне бюро від ГПУ та від своєї вертикалі. Якщо це відбудеться, ми не матимемо чесного правосуддя.

Береза: зараз ми бачимо, що скоріш за все, Шокін залишиться. Те, що ви зараз бачите – це спроба торгів. ГПУ – це корумпована, кланова, кумівська структура.