Саудівська Аравія уже повідомила про це США

Саудівські посадовці заявили американським колегам із посиланням на власні розвіддані, що Іран готовий здійснити напади як на їхнє королівство, так і на іракське місто Ербіль.

Увага Чим закінчаться протести в Ірані: експерт спрогнозував, чи можлива зміна режиму

Зазначають, що Саудівська Аравія, США і кілька інших сусідніх держав у зв'язку із розвідданими підвищили рівень бойової готовності своїх збройних сил.

А в Раді національної безпеки Білого дому підтвердили, що стурбовані інформацією і готові відповісти на напад з боку Ірану.

Ми стурбовані картиною загрози та перебуваємо в постійному контакті через військові і розвідувальні канали з саудитами. Ми без вагань будемо діяти на захист наших інтересів і партнерів в регіоні,
– цитує видання співрозмовника.

Над мечетями в Ірані – червоний прапор помсти

Тим часом на іранських мечетях з'явився червоний прапор помсти. Зокрема, його зафіксували над мусульманськими святинями у містах Кум та Шираз.

Востаннє прапор помсти в Ірані підіймали у 2020 році. Згодом Іран завдав ударів по базах США в Іраку.

Що цьому передувало

У вересні Іран вже атакував північний Ірак десятками балістичних ракет і безпілотників, один з яких був збитий американським військовим літаком поблизу міста Ербіль, де розташовані війська США.

Тегеран тоді зазначив, що причиною атаки стало розпалювання заворушень усередині Ірану курдськими сепаратистськими угрупованнями, що базуються в Ербілі.

Чому Іран протестує

  • Іранську дівчину Махсу Аміні вбили 17 вересня в Ірані за неправильно одягнений хіджаб. Через це в різних містах країни тривають протести.
  • Дівчину, якій було 22 роки, затримала в Тегерані так звана "поліція моралі". Через кілька днів Аміні померла. За офіційною версією – через серцевий напад, але активісти зазначили, що її жорстоко побили під час затримання.

Що відбувається між США та Іраном

17 липня президент США Джо Байден в ході візиту до Саудівської Аравії запевнив, що США зроблять все, аби Іран ніколи не отримав ядерної зброї.

До слова, Іран готується відправити Росію близько 1000 балістичних ракет малої дальності класу "земля-земля" та ударних безпілотників для війни проти України.

США потужно попередили Іран та Росію: дивитись відео