Передача чорних скриньок Україні: коментар секретаря РНБО Данілова

19 січня 2020, 20:05
Читать новость на русском

Секретар Ради безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що наразі тривають постійні консультації українських і іранських експертів щодо питання чорних скриньок. Він наголосив, що перемовини є складними та напруженими.

Відповідні його слова передає пресслужба РНБО. Також Данілов звернувся до українських і іноземних ЗМІ з проханням займати виважену та відповідальну позицію щодо цього питання.

Важливо! Катастрофа МАУ: фото та відео з церемонії прощання із загиблими

"Інформаційний ажіотаж, маніпуляції навколо цієї теми, поширення неперевіреної інформації значно ускладнюють переговорний процес і можуть негативно вплинути на його результативність. Наполегливо закликаю ЗМІ під час висвітлення питання повернення чорних скриньок користуватися офіційною інформацією українських органів влади, яку надаватимуть залежно від досягнення домовленостей з іранською стороною", – каже він.

Раніше ЗМІ з посиланням на голову комісії з розслідування авіаційних подій Організації цивільної авіації Ірану Хасана Резаіфара заявляли, що офіційний Тегеран не передаватиме бортові самописці зі збитого літака МАУ. Резаіфар підкреслив, що офіційний Тегеран працює над відновленням даних і записів в кабіні. Водночас він зазначив, що скриньки справді могли б передати за кордон, однак наразі рішення ще не ухвалили, повідомляє AP.

Зауважимо, що за день до цього 18 січня, в Ірані заявили, що вони на прохання української влади чорні скриньки все ж віддадуть Україні. У Києві бортові самописці могли б опинитись вже найближчими днями, хоча конкретної дати Іран не назвав.

Чорні скриньки літака МАУ: що відомо

Першу чорну скриньку знайшли на місці падіння українського літака вранці 8 січня – за кілька годин після катастрофи. Другу – приблизно в обід. Одна зі скриньок збереглася у доброму стані, іншу було суттєво пошкоджено.

  • Офіс Генпрокурора звернувся до Ірану з проханням передати Україні чорні скриньки зі збитого літака. Згодом Україна направила другий запит до іранського керівництва . При цьому, українська влада запропонувала для відкриття скриньок лабораторію в Київському політехнічному інституті імені Сікорського. До Києва 15 січня мав приїхати експерт з Ірану, однак цього не сталося.

Іран спершу заявив, що не буде передавати їх на експертизу компанії Boeing, а спробує розшифрувати самостійно. Згодом іранська сторона заявила про готовність передати бортові самописці Україні, але після того, як вони будуть досліджені на місці.

  • 10 січня іранці планували відкрити одну чорну скриньку українського літака МАУ, але не змогли через брак технологій. Стало відомо, що розшифровка пройде у Франції, а до процесу залучать українських та іранських експертів.

Як сталась трагедія з МАУ з Тегераном?Український літак МАУ розбився поблизу Тегерана 8 січня невдовзі після вильоту з аеропорту Імама Хомейні. Загинули всі 176 людей, що перебували на борту літака: 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.

Після заперечень Іран таки визнав – український літак "ненавмисно" збили ракетами. Український уряд прийняв рішення виплатити родинам загиблих по 200 тисяч гривень.


Авіакатастрофа МАУ у небі над Тегераном: основне / Інфографіка 24 каналу