Про це розповів глава відділу розслідування інцидентів Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резаєфар, повідомляє іранське інформаційне агентство Tasnim.

До теми: Тіла загиблих в Ірані українців доправлять в Україну: названо дату

Іранський чиновник наголосив, що неодноразово проводив зустрічі з українською групою експертів. За його словами, інформація з чорних скриньок не була прочитана в Ірані.

Хасан Резаєфар також додав, що скриньки спробують проаналізувати у Києві, використовуючи досвід Франції, Канади та США. Якщо ж це не вдасться зробити, їх передадуть Франції.

Що відомо про чорні скриньки літака МАУ

  • Першу чорну скриньку знайшли на місці падіння українського літака вранці 8 січня – за кілька годин після катастрофи. Другу – приблизно в обід. Одна зі скриньок збереглася у доброму стані, інша була суттєво пошкоджена.
  • Іран спершу заявив, що не буде передавати їх на експертизу компанії Boeing, а спробує розшифрувати самостійно. Згодом іранська сторона заявила про готовність передати бортові самописці Україні, але після того, як вони будуть досліджені на місці.
  • 10 січня іранці планували відкрити одну чорну скриньку українського літака МАУ, але не змогли через брак технологій. Стало відомо, що розшифровка пройде у Франції, а до процесу залучать українських та іранських експертів.
  • Офіс Генпрокурора звернувся до Ірану з проханням передати Україні чорні скриньки зі збитого літака. Згодом Україна направила другий запит до іранського керівництва. При цьому, українська влада запропонувала для відкриття скриньок лабораторію в Київському політехнічному інституті імені Сікорського. До Києва 15 січня мав приїхати експерт з Ірану, однак цього не сталося.

Основне про авіакатастрофу в Ірані


Катастрофа літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу