У батальйоні розповіли, що трагедія трапилась 29 травня на Харківському напрямку. Буквально 1 червня парамедикині мало виповнитись 26 років.

Дивіться також Гірка втрата у світі боксу: на фронті загинув український боксер Максим Кіт

На війні загинула парамедикиня Ірина "Чека" Цибух

Здається, що це сон. Що зараз ти вийдеш на зв'язок і ми почуємо твій голос. Вчора (29 травня – 24 Канал) під час ротації на Харківському напрямку не стало нашої Чеки – госпітальєрки Ірини Цибух. За кілька днів до свого дня народження. 01.06.1998 – 29.05.2024,
– розповіли у батальйоні.

Госпітальєри написали, що ніхто досі не вірить в те, що сталося. Це невимовний біль та неймовірна втрата не тільки для батальйону, а для всієї України.

У батальйоні опублікували цитати "Чеки":

 • "Єдиний вибір про свободу в країні, де йде війна... єдина історія про волю в цьому контексті – це боротьба за цю волю";
 • "В армію треба йти, тому що це епоха нашої унікальної доби, де ми можемо захищати нашу країну";
 • "Я нещодавно зрозуміла, що цей тренд на те, що ми всі скоро умремо, він досить високо вже звучить, і всі готуються рано чи пізно десь загинути. А коли маєш можливість повертатись до цивільного життя, то ти бачиш, що – окей, можливо пожити це теж може бути тенденцією непоганою. Я просто сама для себе це відкрила. І почала думати – ого, можна ще й пожить!";
 • "Хочу дітей. Хочу будинок. Хочу садити помідори... але війну закінчити найважливіше";
 • "Потрібна стратегія пам'яти.... Пам'ять формує суспільство... Це ми робимо не для себе, а для майбутніх поколінь. Пам'ятування ми робимо не для загиблих людей, бо вони уже загинули. А робимо для тих, хто далі буде про це знати. Ми знаємо про це найкраще, бо ми є учасниками цих подій. Але потім буде купа людей, які вже не будуть пам'ятати це як ми";
 • "Чи варте це суспільство вчинку полеглих героїв? Найважливіше – вчинок. Оповіді покликані навчити нас боротись за справедливість, карати зло і жертвувати собою заради інших. А якщо інші не вартували цього, то це лиш елемент історії, який підкреслює сміливість і правдолюбство головного героя";
 • "Війна – найгірше місце, де я колись була, але вона дає квиток у справжнє життя, у світ непідробної незалежності, вона таврує знання про скороминущість існування".

На Харківському напрямку загинула парамедикиня Ірина "Чека" Цибух / Фото Госпітальєрів

Госпітальєри написали, що у батальйоні ще повідомлять про час та дату прощання з Іриною.

Що відомо про Ірину Цибух

 • Ірина Цибух в інтерв'ю УП розповідала, що вона народилась у Львові в умовах, де їй ніколи не доводилося відстоювати свою мову, національну традицію: "Писанки, які ми малювали з мамою, чи історія бабусі, яка сиділа в тюрмі на Лонцького – це все було частиною мене".
 • Як військова парамедикиня "Чека" на Донбас їздила з 2015 року. Вона служила в складі добровольчого батальйону "Госпітальєри", який займається медичною евакуацією військових у гарячих точках на лінії фронту.
 • До повномасштабного вторгнення Ірина працювала на Суспільному менеджеркою та журналісткою. Вона розповідала "Детектору медіа", що займалась реформою мовника та реалізовувала освітні проєкти у віддалених селах Донеччини й Луганщини.
 • Ірина 22 – 23 лютого 2022 року презентувала в Покровську та Краматорську свій документальний фільм про дітей із віддалених сіл Донеччини й Луганщини, яким бракує інклюзії. 24 лютого презентація мала відбутись в Сіверськодонецьку, наступного дня – в Києві. Та після повномасштабного вторгнення Ірина доброволицею пішла на фронт.
 • 16 листопада 2023 року, до Дня телебачення, радіо та зв'язку, Володимир Зеленський нагородив парамедикиню орденом "За заслуги".
 • У березні 2024 року Ірина Цибух стала лауреаткою премії "УП 100. Сила жінок".

Ірина Цибух загинула
Суспільне розповідало історію Ірини Цибух