Про це повідомляє DW.

Читайте також: В Іспанії загострюється криза довкола Каталонії

Я виключаю незалежність, але необов'язково – розширення автономії, нехай навіть це сьогодні й один з регіонів із найбільшими повноваженнями та можливостями не тільки в Іспанії, але і у всьому світі,
– сказав він.

Глава МЗС підтримав дії іспанської поліції, яка жорсткими заходами протистояла сепаратистам під час референдуму, але висловив думку, що Мадрид "витягнув із ситуації урок".

"Ми розуміємо, як це все могло виглядати. Тому ми збираємося бути настільки обережними, наскільки можливо, щоб подібні сцени не повторилися", – підкреслив Дастіс.

Він зазначив, що навіть бунтівний лідер сепаратистів, відправлений у відставку глава Каталонії Карлес Пучдемон цілком може взяти участь в грудневих виборах до регіонального парламенту, "якщо не виявиться на той час у в'язниці".

"Неважливо, що він говорить, федеральний уряд зараз керує Каталонією, хоча ми ясно вирішили, що не збираємося залишатися там надовго", – підсумував міністр.

Нагадаємо, 27 жовтня, уряд Каталонії оголосив про незалежність регіону. У відповідь прем'єр Іспанії Маріано Рахой розпустив парламент автономії та оголосив дострокові вибори. Уже через два дні, 29 жовтня, в Барселоні щонайменше 300 тисяч людей з прапорами Іспанії та Євросоюзу вийшли на вулиці міста і вимагали єдності країни та арешту сепаратиста Карлеса Пучдемона.