Про це Порошенко заявив під час зустрічі з керівництвом "Нафтогазу" ввечері 28 лютого, повідомляє прес-служба глави держави.

Читайте також: "Нафтогаз" може почати закупівлю російського газу вже у березні

"Це справжня перемога. Сьогоднішнім рішенням Стокгольмського Арбітражу Україна виграла 4 мільярди 600 мільйонів доларів США. З цих коштів будуть сплачені газ, який споживався нами в дуже важкому 2014 році. І до бюджету державної компанії НАК "Нафтогаз України" буде зараховано 2 мільярди 560 мільйонів доларів США. При чому будуть зараховані негайно. Це є результат спільної узгодженої роботи менеджменту НАК Нафтогаз, Уряду, Президента", – сказав він.

Президент привітав та подякував усій українській команді, яка захищала інтереси України в Стокгольмі. Він підкреслив, що "це історичне рішення по захисту національних та фінансових інтересів".

При цьому глава держави наголосив, що ця перемога є також надзвичайно важливою – "це і укріплення золотовалютних резервів, і 100% позиція по вірності нашої енергетичної стратегії".

"Це дуже велика цифра. Вона значно більше ніж заборгованість за газ, який ми відбирали у 2014 році. Це фактично означає, що "Газпром" повинен сплатити на користь "Нафтогазу" трохи більше ніж 2,5 мільярдів доларів", – сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Нагадаємо, 28 лютого, Стокгольмський арбітраж зобов'язав російського монополіста "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" 4,63 мільярда доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту.