Історія, якою зацікавилась Генпрокуратура, розпочалась за рік до смерті митрополита Володимира – в 2013 році. Тоді Вадим Новинський – російський олігарх, який лише за рік до цього з рук Януковича отримав українське громадянство. Проте встиг вже стати народним депутатом.

В тому ж році митрополит Володимир перебував у важкому стані через хворобу Паркенсона. Його права рука Олександр Драбинко був постійно з ним. Проте у червні, за даними слідства, Новинський приставив до нього охорону і не підпускав до митрополита.

Звільнити помічника з ізоляції пообіцяли в обмін на зречення Володимира від престолу. Але митрополит від пропозиції відмовився. В поданні до суду зазначили, що Драбинка тримали в ув'язнені до самої втечі Януковича з країни. Але Новинський усе заперечив.

Ця справа повністю сфабрикована і заснована на псевдосвідченнях однієї людини,
– заявив Новинський.

На думку депутата Віктора Єленського, у Януковича дійсно було багато мотивів бажати відставки Володимира, адже останній не хотів бути васалом Москви.

Він повторював (митрополит – 24), що хоче померти 121 митрополитом київським, а не 17-м московським. Янукович тісно спілкувався з патріархом Кирилом. І Кирил прідкреслював, що він хотів би українські вольності притлумити і навіть ліквідувати. В цьому напрямку Янукович і його оточення діяли,
– впевнений Єленський.

Два роки тому Новинського допитували і у справі розстрілу на Майдані. На цьому все й завершилось. В мережі ж залишилось відео, де Новинський звинуватив тоді ще опозиціонера Порошенка, що той довів ситуацію до кровопролиття.

Подання Генпрокуратури до Верховної Ради про зняття недоторканості з депутата Новинського в Регламентний комітет не надійшло. Хоча процедурно саме Регламентний комітет має радити притягувати чи ні до кримінальної відповідальності нардепа.

Депутати ж заявили, що голосуватимуть за зняття недоторканості, якщо буде достатньо доказів.

Читайте також: Новинський покинув Україну

Зазначимо, що разом з Новинським у справі фігурують екс-головний міліціонер країни Захарченко і колишній очільник столичної міліції Коряк.