Що відомо про виняткову знахідку

Археолог Франческо Джанкола виявив частину статуї під час реставраційних робіт з відновлення середньовічної стіни, яка обвалилася через сильні дощі у 2013 році. Це відбулося на півдні центрального італійського регіону Молізе.

Цікаво Римський Колізей обладнають інноваційною ареною: амбітний проєкт

Джанкола стежив за роботами від імені муніципалітету Ізернії. Він розповів, що раптово помітив, як земля, яку копали, змінила колір.

Ми продовжували копати за допомогою точних кельм, і вийшов блок мармуру. Я відразу побачив, що це голова. Я зрозумів, що вона належить статуї Августа завдяки волоссю, формі та порізу очей,
– поділився археолог.

Він розповів, що негайно зателефонував меру міста і міністерству культурної спадщини.

Висота мармурової голови – 35 сантиметрів. Вона може бути датована періодом 20 роки до нашої ери – 10 роки нашої ери.

Археологи не розуміють, як статуя опинилася у знайденому місці

За словами археологині з регіонального управління міністерства Марії Ділетти Коломбо, фахівці не знають, чому статуя опинилася саме в цьому місці.

"Її могли розмістити в храмі, присвяченому культу імператорської сім'ї, або на форумі. Але це лише гіпотези, оскільки ми не знаємо, де був форум", – сказала Марія Ділетта Коломбо.

Археологиня розповіла, що деякі її колеги плакали від радості, коли знайшли голову статуї. Вона ж запевняє, що не забуде цей момент ніколи.

Місцеві археологи хочуть, щоб мармурову голову залишили у міському музеї Санта-Марія-делле-Монаш. Це, на їх думку, дозволить залучити більше туристів.