Італійці оприлюднили в мережі петицію з вимогою провести референдум. За тиждень після публікації, у суботу, 18 вересня, звернення зібрало 500 тисяч підписів, необхідних для його опрацювання.

До теми Провал легалізації медканабісу: політики заради своїх інтересів знову обманули українців

"Це надзвичайний день не лише для організаторів, а й для громадян", – заявила ексміністерка закордонних справ Італії Емма Боніно.

Екскомісарка Єврокомісії підтримала ініціативу. Вона оприлюднила відповідний пост на своїй сторінці в фейсбуці та взяла участь у акції на підтримку #ReferendumCannabis.

Емма Боніно
Емма Боніно підтримала ініціативу/ Фото з фейсбуку Emma Bonino

Громадян закликали продовжувати ініціативу

Попри те, що петиція зібрала необхідну кількість голосів, італійців закликали підписувати звернення й надалі. Електронний документ буде активним до кінця вересня.

За словами організаторів ініціативи, надалі Касаційний суд має вирішити, чи дотримані всі офіційні вимоги щодо проведення референдуму. Відтак громадяни Італії зможуть проголосувати за це питання навесні 2022 року.

Усім підписантам подякували за участь та зазначили, що подібної активності в країні ще не бачили. Водночас італійців закликали й надалі поширювати інформацію про ініціативу, пояснювати та обговорювати це питання й виходити на вулиці.

Ми точно знаємо, чого хочемо – легальний канабіс та Італію, вільну від мафії!,
– наголосили учасники Referendum Cannabis.

Легалізація канабісу в Україні: що відомо

  • На початку червня 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає легалізацію медичного канабісу.
  • Профільний комітет ВРУ та Міністерство охорони здоров'я України підтримали ініціативу, але вже у липні парламент провалив голосування.
  • Довкола марихуани досі є чимало міфів. Втім багатьом українцям він потрібен для лікування.
  • Водночас в Україні вирощують десятки сортів коноплі. Щоправда, використовують її в інших сферах.