Сама поетеса наголосила, що ніколи не співпрацювала з росіянами й не давала дозвіл на публікацію своїх віршів. Наразі Ківа планує звертатися до правоохоронців.

Дивіться також Вчать українську, ріжуть сало на Корані, одягають форму ЗСУ: як ІПСО росіян межує з божевіллям

Росіяни видали вірші української поетеси за свої

Українська поетеса Ія Ківа, яка наразі перебуває в Естонії, опублікувала 2 травня у своєму фейсбуці допис про те, що російський альманах "Русскоязичная Всєлєнная" незаконно опублікував її вірші.

Українка
Росіяни вкрали вірші української поестеси / Скриншот 24 Каналу
.

Ба більше, автори збірки помістили українку у розділ "Росія та регіони" та "Русскоязичний Донецк", оскільки сама поетеса родом з цього окупованого міста. Мисткиня згодом наголосила, що з країною-агресоркою її нічого не поєднує.

Не навчалася в Росії й не маю там родичів, з якими б підтримувала спілкування,
– написала Ківа.

Крім цього, поетеса зазначила, що ніхто не питав її дозволу на публікацію віршів, тому зараз вона хоче звернутися до естонської поліції з позовом. Вона бачить у таких діях "політичну складову" і просить росіян "прибрати її ім'я з цього сайту".

Пропагандистський альманах не вперше краде вірші українців

Укладальник російського альманаху Алєксєй Рацєвіч не цурається красти вірші українських поетів з тимчасово окупованих регіонів нашої країни. Про крадіжку своїх текстів заявили й українські літератори Павло Гольдін та Еліна Свенцицька.

Українка 3
Росіянин вкрав вірші українських поетів / Скриншот 24 Каналу

Вони планують притягти чоловіка до відповідальності та заявили, що ніколи не визнають Донецьк російським. Автори також попросили видалити їхні вірші з сайту.

Українка 2
Росіянина хочуть притягнути до відповідальності / Скриншот 24 Каналу

Росіяни обманюють українців на тимчасово окупованих територіях

  • Наприкінці квітня 2023 року в окупованому Мелітополі росіяни роздали пропагандистські газети, в яких намагається применшити готовність України до контрнаступу.
  • При цьому російська пропаганда сама суперечить собі. В тій же газеті вони скаржаться, що НАТО продовжує передавати нашій країні зброю.
  • Також у газеті є публікації про те, як Росія буцімто прагне "дбати" про жителів окупованих територій. Серед іншого, мовиться про 6 стаціонарних таборів.