Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

"Відповідно до вимог Візового кодексу ЄС в дипломатичних представництвах і консульських установах країн-членів ЄС в Україні, орієнтовно в кінці січня 2015 буде введена обов'язкова процедура збору біометричних даних заявників при оформленні шенгенських віз", - йдеться в повідомленні.

У МЗС пояснили, що розгортання Візової інформаційної системи (ВІС) в Україні здійснюється з метою забезпечення оперативного обміну інформацією між компетентними службами держав шенгенської зони, пов'язаних з видачею віз громадянам третіх країн для короткострокових поїздок (до 3 місяців), консульськими установами цих держав, а також між контрольно-пропускними пунктами на зовнішніх кордонах ЄС.

У базу даних вноситься вся інформація з анкети, яку подають в консульство, а також цифрова фотографія і відбитки всіх пальців рук.

Зняття відбитків пальців здійснюється з використанням електронного сканера. Діти до 12 років звільняються від надання біометричних даних.

Також не потрібно повторне надання біометричних даних протягом наступних 59 місяців після внесення відповідної інформації до ВІС.

У МЗС запевнили, що процедура збору і зберігання біометричних даних буде відбуватися в повній відповідності з вимогами законодавства у сфері захисту персональних даних.

Як відомо, з листопада 2014 року іноземці, які мають намір отримати візу для в’їзду до РФ, повинні надати свої персональні біометричні дані.