Ізраїль вперше може надати зброю Україні

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив, що його уряд не відкидає можливості військової допомоги Україні. Попри те, шо раніше Ізраїль наполягав, що має намір обмежитися лише гуманітарною допомогою.

Увага Ізраїль готовий, що Іран завдасть удару у відповідь після атаки, – Times of Israel

Ба більше, тепер в Єрусалимі готові розглянути навіть постачання новітньої системи ППО "Залізний купол" для захисту українського неба, хоча раніше ізраїльська сторона наполягала, що ця система не призначена для використання на таких великих територіях, як Україна.

Жодних конкретних обіцянок Нетаньяху не дав, але також заявив, що готовий виступити посередником у конфлікті, якщо на це погодяться воюючі сторони та США. Він зауважив, що до нього звертались з такою пропозицією на початку війни, але тоді він був лідером опозиції та не взявся за роль посередника.

Що таке "Залізний купол"

Це складова комплексної оперативної системи ППО Ізраїлю. Він захищає країну від балістичних та крилатих ракет, снарядів та інших повітряних загроз. Компанія-розробник Rafael Advanced Defense System LTD запевнила, що це найбільш розвинута протиракетна система у світі, її ефективність понад 90%.

Чому Ізраїль не надавав військової підтримки Україні

  • З початку повномасштабного вторгнення українська сторона неодноразово закликала Ізраїль надати зброю ЗСУ, а систему "Залізний купол" називали одним із пріоритетів.
  • Та кожного разу Ізраїль відмовляв, наголошуючи, що надають гуманітарну допомогу та дбають про біженців та поранених.
  • Щодо поставок зброї там були категоричні. Усе змінилось, коли Росія почала використовувати іранські шахіди. Схоже, цей фактор допоміг уряду Ізраїлю визначитись, на чиєму вони боці.