За наказом премʼєр-міністра Беньяміна Нетаньягу провідні служби Ізраїлю будуть працювати над тим, щоб ліквідувати лідерів ХАМАС, які проживають і інших країнах.

Дивіться також Ізраїль хоче створити буферну зону на кордоні із Сектором Гази, – Reuters

Ізраїль планує операції в інших країнах

Лідерів ХАМАС ліквідовуватимуть на території Лівану, Туреччини та Катару, в якому розміщений політичний офіс ХАМАС. Повідомляється, що кампанія ліквідації буде продовженням ізраїльських спецоперацій, які дозволили ліквідувати бойовиків у Бейруті, лідера ХАМАС в Дубаї, лідера Хезболли в Сирії та вченого-ядерника в Ірані.

Я дав вказівку Моссаду діяти проти керівників ХАМАС, де б вони не були,
– сказав Нетаньягу під час загальнонаціонального звернення 22 листопада.

Раніше Ізраїль тримав подібні плани в тиші, однак лідери країни прямо заявили про свої наміри після нападу 7 жовтня. Відомо, що Ізраїль вже працює над тим, щоб захопити чи вбити лідерів ХАМАС у секторі Гази.

Чиновники сказали, що тепер питання полягає не в тому, чи варто ліквідувати лідерів угрупування, а в тому, де це робити і яким чином. Також розглядається варіант того, чи можна примусово вислати бойовиків ХАМАС низького рангу з Гази, щоб зменшити бойові дії.

Наразі спецслужби Ізраїлю планують, яким чином будуть здійснюватись операції.

Чому такі операції не проводили раніше

Ізраїльські спецслужби почали ліквідацію своїх ворогів після Олімпіади в Мюнхені 1972 року, коли загинуло 11 ізраїльських спортсменів від рук палестинців.

Однак країна утримувалася від вбивства бойовиків у Катарі, Лівані, Ірані, Туреччині та Росії задля уникнення дипломатичних криз. Однак тепер все змінилося.