Кожен із варіантів можуть запровадити в залежності від ситуації з COVID-19. Поки вона не надто втішна: щодня в Україні фіксують дедалі більшу кількість інфікувань. Про 3 сценарії локдауну в Україні LIGA.net розповів співрозмовник із Кабміну.

Тим часом Зеленський вніс у Раду законопроєкт про підтримку підприємців під час карантину

Перший сценарій

Він передбачає введення жорсткого карантину буквально відразу після ухвалення економічних законів, що гарантують підтримку бізнесу.

За інформацією джерела, локдаун можуть ввести вже наступного тижня, якщо зростання випадків COVID-19 не сповільниться. Термін обмежень — від 2 тижнів до закінчення новорічних свят.

Такий варіант вважають найболючішим і взагалі – крайнім заходом.

Другий сценарій

Згідно зі ще одним варіантом, жорсткий карантин в Україні можуть ввести з 15 грудня. Він може тривати до закінчення різдвяних свят.

Заява 10 мільйонів українців можуть перехворіти на COVID-19 до лютого, – Геращенко

Цей варіант дає підприємцям можливість підготуватися до обмежень.

Бізнес має бути попереджений заздалегідь, щоб ресторатори, наприклад, не закупили тонну риби, яка через локдаун протухне,
– пояснили у Кабінеті Міністрів.

Третій сценарій

Його вважають найзручнішим, втім, його введення залежить від кількості хворих і її подальшого зростання. Якщо зараз ситуація дещо стабілізується, то локдаун можуть оголосити з 29 грудня.

Протривати він може 2 чи 3 тижні.

Як переконані у "Слузі народу", він дасть можливість легше пережити обмеження і спокійно завершити фінансові справи наприкінці року.

До теми Аваков виступає за радикальний локдаун на 3 – 4 тижні