Таку заяву зробила заступниця голови Офісу Президента Юлія Ковалів у ефірі програми "Свобода слова".

Радимо ознайомитися! Карантин і робота банків: валютні обмеження та санітарні години

За її словами, зміни передбачатимуть:

  • збільшення видатків на охорону здоров’я;
  • створення стабілізаційного фонду.

Ковалів додала, що урізати бюджет планують на 50 мільярдів гривень.

Звідки гроші? Це скорочення видатків бюджету. Сьогодні в нас – вже інша реальність. Що ми робимо, в першу чергу економимо. Така економія буде приблизно 50 мільярдів гривень. Це економія стосуватиметься багатьох і міністерств, заробітних плат, і витрат, і різного роду закупівель, які можуть бути відкладеними до наступного року,
– пояснила заступниця очільника ОПУ.

До теми! У Нацбанку анонсували кредитні канікули для бізнесу на період карантину

До слова, Ковалів також повідомила, що Україні необхідно додаткових 100 мільярдів гривень для боротьби з поширенням коронавірусу. Допомогти у цьому може Міжнарожний валютнпий фонд. Зараз тривають перемовини щодо кредитування на суму, удвічі більшу за ту, про яку мовилося наприкінці 2019 року.

Важливо! З 12 березня в Україні діє карантин. Він триватиме щонайменше до 3 квітня, щоправда фахівці очікують його продовження. Протягом цього часу в країні діятимуть низка заборон та обмежень. Крім того, через ситуацію з коронавірусом у 10 українських областях запроваджено режим надзвичайної ситуації. Станом на ранок 24 березня в Україні зафіксували 71 випадок зараження коронавірусом, 3 з них – летальні.

Карантин
Обмеження у період карантину / Інфографіка 24 каналу