Відповідне розпорядження Кабміну 18 травня опублікували на Урядовому порталі, передає "Еспресо.ТВ".

Раніше Кирилюк виграв конкурс на посаду заступника глави відомства, але за численні порушення судді скасували рішення конкурсної комісії. Незважаючи на це, Кабмін призначив Кирилюка керівником Держгеонадр. Також видання зазначає, що не менше скандального Миколи Фощія, проти якого порушено кримінальні справи, призначили першим заступником.

Зазначається, що Олег Кирилюк колишній член "Партії регіонів", керівник Житомирської ДАБІ, якого місцеві ЗМІ охрестили "недолюстрованим" чиновником. Як розповідає активіст ГО "Геологія України" Володимир Каспрук, в 2014 році його намагалися просунути на посаду керівника територіального управління Держгірпромнагляду в Житомирській області, але зробити це не дозволили місцеві, які влаштували протест. Коли Кирилюк подавався на заступника голови Держгеокадастра, бізнесмени Житомира побоювалися, що екс-регіонал поставить їх на "лічильник". Місцеві активісти "Автомайдану", в свою чергу, надсилали лист Гройсману, де вказували, що Кирилюк повинен бути люструваним, а не призначений на високу посаду.

ЗМІ пишуть, що, за інформацією від джерел, Кирилюк є кандидатурою заступника міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка, який є соратником прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Крім цього, уряд також призначив не менше одіозного першого заступника керівника Держгеонадр Миколу Фощія. Свого часу він працював гендиректором державного підприємства "Південукргеологія" і був звільнений зі скандалом після того, як аудитор виявив нераціональне використання підприємством державних коштів, багатомільйонні заборгованості по виплаті зарплат працівникам і доведення підприємства до банкрутства. Крім того, Фощія звинуватили в порушенні антикорупційного законодавства за те, що зробив свого сина своїм же заступником.