Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Зокрема, Кабмін схвалив законопроекти "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав" та "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей".

Мета першого законопроекту вдосконалити наявну систему організації та захисту авторських і суміжних прав. Другий законопроект спрямований на захист і стимулювання винахідницької діяльності в Україні.

Ці два законопроекти створять набагато більш сприятливі умови для здійснення винахідницької діяльності в Україні. Це матиме позитивний вплив на реалізацію інноваційного та інвестиційного потенціалу та загалом економіку України,
− коментує міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайла Тітарчука, реформа системи охорони прав інтелектуальної власності важлива з суто економічних причин.

"Через непрозорість та неефективність роботи організацій колективного управління в Україні, автори недоотримують величезні суми авторської винагороди (роялті). А надходження до державного бюджету у 100 разів менші, ніж могли би бути", зазначає заступник.

Михайло Тітарчук додав, що у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект про впорядкування діяльності організацій колективного управління. А цей законопроект про авторське та суміжні права доповнює його.