Про це повідомив Омаід Шаріф. Він є одним із найвідоміших вуличних художників афганської столиці. Наразі він перебуває у таборі біженців в ОАЕ.

Читайте також В Афганістані жінкам заборонили займатися спортом

Шарфі пояснив, що ці мурали є унікальними. Адже місцеві художники з об'єднання ArtLords розписували стіни у Кабулі графіті й фресками впродовж 7 років. Загалом за цей час вони створили понад 2 200 робіт по всій країні. Натомість бойовики взялися знищувати їх.

Художники налаштовані рішуче

Попри те, що "Талібан" знищив роботи ArtLords, а митцям довелося втікати з країни, вони планують продовжити свою кампанію. "Ми не будемо мовчати. Ми зробимо так, щоб світ чув нас. Ми подбаємо, щоб талібів присоромлювали кожнісінький день", – наголосив Шарфі.

Що відомо про арт-групу ArtLords

  • Її створили у 2014 році, Омаід Шарфі став одним із співзасновників. Художники використовують мистецтво для боротьби за мир, соціальну справедливість та відповідальність.
  • У своїх фресках вони присоромлюють корумпованих чиновників, вшановують афганських героїв, закликають до діалогу замість насильства й вимагають дотримання прав жінок.
  • Зранку 15 серпня, коли таліби захоплювали Кабул, Шарфі та його колеги працювали над муралом біля урядової будівлі. Вони повернутися в галерею, коли побачили, як люди в паніці вибігають з різних установ.

Шарфі було лише 10 років у 1996, коли бойовики "Талібану" вперше прийшли до влади в Афганістані. Митець був свідком їхнього жорстокого правління. "Думаю, що цього разу мало що зміниться", – переконаний він.