Про це розповів перший заступник міністра економіки Денис Кудін. Перед цим мита на українську продукцію скасувала Велика Британія.

Цікаво Канада цьогоріч виділить Україні 1,5 мільярда доларів: частину ми вже отримали

Канада на рік скасовує мита на українські товари

Кудін зауважив, що 8 травня відбулася ще одна перемога для України – Канада відкриває для неї свій ринок. За його словами, станом на сьогодні це найважливіше питання для стрімкого відновлення української економіки.

"Фактично – відкриття ринків G7 та ЄС – це перший пункт економічного плану відновлення, який запропонувала Юлія Свириденко та Міністерство економіки України. Щасливий бути частиною цих процесів в Україні. Тепер на черзі США та Японія!", – зауважив перший заступник міністра.

Перша віцепрем'єрка Юлія Свириденко зазначила, що Канада скасовує усі мита на українські товари на 12 місяців, як і Велика Британія. Про це оголосив прем'єр країни Джастін Трюдо після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

Це гарне продовження ініціативи ЄС і Британії, що підтверджує зацікавленість розвинутих держав залучати українську економіку до власних промислових і торгових ланцюгів,
– додала Свириденко.

Напередодні зустрічі Трюдо та Зеленського, 7 травня, віцепрем'єрка обговорила з міністеркою міжнародної торгівлі Мері Енджі увесь комплекс заходів економічної співпраці, які мають намір втілити.

"Загалом для нашого міністерства і посла в Канаді Юлії Ковалів – це амбітна робоча програма на цей рік", – підсумувала Свириденко.

Зауважте Єврокомісія запропонувала скасувати на рік імпортні мита на українську продукцію

Британія також скасувала мита для України: коротко

  • Нещодавно Україна та Велика Британія скасували одна для одної ввізні мита та тарифні квоти. Країни підписали угоду, яка діятиме один рік. Її за бажанням можна продовжити.
  • Торік товарообіг між Україною та Британією зріс на 57%. Він становив 2,2 мільярда доларів.
  • Водночас експорт збільшився на 62% та становить 1 мільярд доларів.
  • Після підписання угоди український бізнес став мати більше можливостей експортувати свої товари з високою доданою вартістю.
  • Тепер вони стануть більш конкурентно спроможними на британському ринку.
  • Зокрема, мовиться про борошно, зерно, молочну продукцію, м'ясо птиці та напівфабрикати, томатну пасту, мед, кукурудзу, пшеницю, соки, гриби, цукор тощо.

Варто подивитися – Зеленський та Трюдо спільно взяли участь у відеоконференції G7