Канада вважає, що дії росії серйозно порушують міжнародний мир та безпеку. Повномасштабна війна, яку кремль почав проти України, вже призвела до міжнародної кризи.

До теми Кулеба звернувся до Форуму тихоокеанських островів: закликав обмежити морську активність росії

Нові санкції наклали персонально на патріарха кіріла, який неодноразово виправдовував вбивства українців та закликав продовжувати війну. У санкційному списку він фігурує як владімір гундяєв.

Хто ще отримав персональні санкції

На сторінці канадського уряду опублікували список пропагандистів з росії, які отримали персональні обмеження. Мовиться про таких рупорів кремля:

  • Тигран Худавердян – виконавчий директор "Яндексу";
  • Андрєй Ліпов – керівник роскомнадзору;
  • Владімір Логунов – заступник керівника роскомнадзру;
  • Олег Терляков – заступник керівника роскомнадзру;
  • Вадім Субботін – заступник керівника роскомнадзру;
  • Мілош Вагнер – заступник керівника роскомнадзру;
  • Петро Акопов – пропагандист РІА "Новости";
  • Катерина Андрєєва – пропагандистка "Першого каналу".

Крім цього, санкції наклали на "роскомнагляд" та службу "новин" REGNUM, яка мовить за кордоном й поширює наративи кремля.

До речі Канада передасть для ЗСУ життєво важливу військову техніку, – Резніков

Інша заборона від Канади

Відтепер росіяни не зможуть купити у Канаді квантові комп'ютери, матеріали, програмне забезпечення та інші зразки сучасних технологій. Обмеження ухвалив уряд Канади. Вони зачепили й окремих представників бізнесу. Мовиться про 6 фізичних осіб та 46 компаній, які напряму чи опосередковано пов'язані з військово-промисловим комплексом Росії.

Санкції не оминули й білорусь. Від Канади соратниця окупантів отримала заборону на купівлю передових технологій та товарів, які можна використати у виробництві озброєнь. білоруси не зможуть експортувати та імпортувати предмети розкоші.

Конфіскація майна росіян

Канада також підтримала конфіскацію активів росіян. Законопроєкт запропонував ухвалити прем'єр-міністр Джастін Трюдо. Крім цього, документ пропонує заборону купувати житло росіянам, які причетні до вторгнення в Україну. Обмеження діятимуть попередньо 2 роки.

Зверніть увагу – як Зеленський відреагував на відставку Джонсона: дивіться відео