Сумними кадрами у мережі поділилася мандрівниця Валерія Сівакова. Вона разом з друзями намагалася загасити полум'я, аби воно не поширилося на більшу площу.

Варте уваги Заблукати не вийде: франківчанин розробив додаток для мандрівників Карпатами – відео

Дівчина у своєму інстаграмі розповіла, що вони побачили темний дим вдалині, як тільки вийшли на хребет. Згодом група натрапила й на причину цього явища – горіла трава.

Полум'я активно винищувало все на своєму шляху, оминаючи острівці весняного мокрого снігу,
– зазначила Сівакова.

"Ми пробували зробити те, що було в наших силах, обмежили розповсюдження вогню. Щоправда, пізніше побачили, що наші дії – це крапля в морі", – додала вона.

Мандрівниця сумнівається, що це міг бути навмисний підпал. На її думку, загоряння, скоріш за все, спричинене необережними діями інших туристів.

Пожежа на горі Кострич
Пожежа на горі Кострич / Фото з соцмереж

"Або кинуті пляшки виконали роль лупи під палючим сонечком, або ж недопалок. Бо горіло більше від стежки, а маршрут є досить популярним", – припустила дівчина.

Вона підкреслила, що сніг, на щастя, не дає вогню розповсюджуватися далі дерев. Проте можуть вигоріти цілі полонини й загинуть десятки рослин та тварин.

В українських Карпатах спалахнула пожежа: дивіться відео

Зверніть увагу, що у 2020 році в Україні суттєво зросли штрафи за підпал трави – до 153 тисяч гривень. Якщо пожежа спричинила тяжкі для природи наслідки – винуватцю загрожує до 5 років тюрми.

Пожежа у Карпатах на популярній серед туристів вершині: дивіться відео