Про те, як змінилася ситуація на фронті протягом останнього тижня, 2 – 9 липня, читайте в матеріалі 24 Каналу. Свій огляд проводимо, опираючись на дані карти DeepStateMAP.

Варте уваги 500 днів – 500 недоспаних ночей: якими були головні битви України та що нас чекає попереду

ЗСУ вже під Кліщіївкою

За останній тиждень найчастішою темою обговорень були бої довкола Кліщіївки, що на південь від Бахмута. За минулі 7 днів наші військові змогли зайняти низку панівних висот на захід від села.

Росіяни змушені відтягувати свої резерви й одразу кидати в бій, щоб зупинити просування Збройних Сил України. Та наші воїни впевнено рухаються на цьому напрямку метр за метром.

Нині Кліщіївку від українських військових відділяють нечисленні лісопосадки в "сірій" зоні та невелике лісництво, поки зайняте ворогом.

Просування українських військ у бік Кліщіївки: дивіться карту

Успіхи на північ від Бахмута

Певних успіхів Збройні Сили України змогли досягти й на північ від Бахмута. За останній тиждень наші військові змогли відкинути ворога в районі між Берхівкою, Ягідним та Хромовим.

Попри успішне відкидання ворога, поки невідомо, чи змогли наші військові покращити власне тактичне положення.

ЗСУ відкинули росіян на півночі від Бахмута: дивіться карту

Росіян відкинули від Новодарівки

Так само помітне просування українських військових і на межі Донецької та Запорізької областей. Тут наші бійці змогли відкинути ворога від звільненого 2 тижні тому Рівнополя.

Ба більше, ЗСУ успішно "зрізали" виступ на північ від Приютного. У такий спосіб наші військові впевненіше закріпилися в районі Новодарівки.

Таким чином просування на цій ділянці від початку червня в глибину ворожих позицій місцями становить вже по 6 – 7 кілометрів.

Росіян відкинули від Новодарівки: дивіться карту

ЗСУ закріплюються на Мелітопольському напрямку

Протягом останнього тижня Сили оборони України так само покращили власне тактичне положення в районі П'ятихаток. До поки окупованих Жереб'янок залишилося менше як 1 кілометр.

Крім того, українські військові покращують своє положення та відкидають ворога й на ділянці між Новоданилівкою та поки окупованим Роботиним.

Просування на Мелітопольському напрямку: дивіться карту