Про те, як змінилася ситуація на фронті протягом останнього тижня, 17 – 24 вересня, читайте в матеріалі 24 Каналу. Свій огляд проводимо за даними карти DeepStateMAP.

Також цікаво Постійні контратаки росіян і рій FPV-дронів: аеророзвідник розповів про важкі бої за Кліщіївку

Просування біля Роботиного

Після звільнення Роботиного ще в серпні Сили оборони України вклинилися в лінію оборони росіян на Мелітопольському напрямку. Після цього українські військові поступово просуваються в бік Новопрокопівки та Вербового.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський днями повідомив, що українським військам вдалося прорвати лінію оборони росіян у районі Вербового. Він наголосив, що просування триває, хоча й не таке швидке, як хотілося.

Першою великою перемогою на Півдні стане взяття Токмака – стратегічного центру для Росії. Він може відкрити шлях для України далі на південь. Токмак – це ціль-мінімум. Загальна мета – дістатися до наших державних кордонів,
– розповів Олександр Тарнавський.

Тенденція на просування на цьому напрямку збереглася й протягом минулого тижня. Українські військові крок за кроком продовжують звільняти Запорізьку область, як і решту територій нашої держави.

Просування ЗСУ біля Роботиного: дивіться карту

ЗСУ закріплюються під Бахмутом

Поки ключові досягнення Сил оборони України у вересні відбулися на південному фланзі Бахмута. Українські військові ще раніше змогли звільнити Андріївку та Кліщіївку.

Протягом минулого тижня наші захисники змогли дещо розвинути свої успіхи. Як бачимо, просування відбувається передовсім у бік залізничної колії, яка прямує з Бахмута далі на південь у бік Горлівки. Місцями бої тривають просто на залізничному полотні.

Після відчутного розгрому в Андріївці та Кліщіївці ворогу доводиться підтягувати резерви, щоб стримувати подальше просування українських військ.

ЗСУ закріплюються під Бахмутом: дивіться карту

Ситуація на інших ділянках фронту

На інших відтинках величезного фронту російсько-української війни лінія бойового зіткнення наразі стабілізувалася. Це можна пояснити тим, що сили обох сторін обмежені й виснажені важкими боями протягом весни-літа.

Сили оборони України визначили ключові напрямки для своїх ударів і пробують нащупати слабкі місця в обороні росіян на інших ділянках. Натомість самі росіяни досі не можуть похвалитися якимись суттєвими успіхами свого наступу на Куп'янсько-Лиманському напрямку.