Про те, як змінилася ситуація на фронті за тиждень з 8 по 14 квітня, читайте в матеріалі 24 Каналу. Свій огляд проводимо за даними карти DeepStateMAP.

Зверніть увагу Ситуація напружена: Умєров заявив, що росіяни хочуть прорватися під Бахмутом

Уже тривалий час одним із найскладніших напрямків на лінії фронту залишається Авдіївський, особливо після кульмінації боїв за Авдіївку та подальшого російського наступу. Нашим воїнам вдалося сповільнити темп ворожого просування, проте росіяни продовжують атакувати. Зокрема, і за допомогою неодноразово загаданих "банзай-атак" – тобто окупанти на БТРах вриваються в населений пункт і поки наші воїни нищать техніку, ті розбігаються в надії бодай десь закріпитися або ж на місці намагаються рити окопи. Для одного екіпажу це вірна смерть, але якщо один за одним відправляти таких "банзаїв" – ворожим військам вдається просуватися.

Бої на Авдіївському напрямку тривають по всій лінії зіткнення від Новобахмутівки до Уманського та Нетайлового. Протягом минулого тижня російські війська окупували село Первомайське та вийшли на околиці Нетайлового. Східні околиці населеного пункту у сірій зоні, поки невідомо, чи окупанти прорвалися у село.

Ворог веде активні наступальні дії в напрямках сіл Яснобродівка та Уманське. Росіяни підійшли впритул до останнього і південно-східні околиці зараз у сірій зоні, проте про закріплення ворожих військ не йдеться.

Авдіївський напрямок

Ситуація в районі лінії Первомайське – Уманське / Карта DeepStateMAP

Складною залишається ситуація в районах населених пунктів Семенівка та Бердичі. В останньому росіяни продовжують просуватися – майже половина села окупована росіянами, ще частина – у сірій зоні. Під повним контролем ЗСУ перебуває західна частина села. Водночас більшість Семенівки у сірій зоні, проте про перебування окупантів там невідомо.

Крім того, росіяни наступають в напрямку села Новобахмутівка і протягом минулого тижня ворог зміг просунутися в цьому напрямку. Аналогічною залишається ситуація і в напрямку Новокалинового – там окупанти просунулись до району залізниці за підтримки піхоти, невідомої кількості БМП та 2 танків.

Авдіївський напрямок

Авдіївський напрямок
Ситуація в районі Новокалинового – Семенівки / Карта DeepStateMAP

Ще одним надскладним напрямком є Бахмутський. За словами Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, росіяни поставили собі за мету захопити місто Часів Яр до 9 травня, аби цього дня зробити ще одне "побєдобєсіє". Тому цей напрямок будуть з боку України суттєво посилювати.

Протягом минулого тижня ворогу так і не вдалося прорватися у саме місто. Однак, ймовірно, загарбники утримують захоплені раніше крайні будинки в місті. Водночас росіяни вдаються до тактики знищення міста, зокрема за допомогою керованих авіабомб, РСЗВ та артилерії.

Складнішою ситуація є біля міста, де росіяни активно наступають по лінії Богданівка – Іванівське. Протягом минулого тижня ворог майже повністю захопив Богданівку. Під контролем ЗСУ залишаються західні краї села. Також окупанти просунулися біля Іванівського і на півночі самого села.

Часів Яр

Часів Яр
Ситуація біля Часового Яру / Карта DeepStateMAP

Після розгрому тихоокеанських піхотинців під Вугледаром, росіяни час від часу активізовують наступальні дії в цьому напрямку, проте частіше це локальні дії. Наприклад, ворожі війська активізувалися східніше Вугледара у Микільському.

Також тривають бої у Новомихайлівці. Повного контролю над селом ворог не має, проте більшість окупована. Під контролем ЗСУ – західні околиці села.

Район Вугледара
Район Вугдара
Ситуація в районі Вугледара / Карта DeepStateMAP

Ще одним складним напрямком є район Роботиного – уже кілька тижнів росіяни намагаються повторно окупувати Роботинський клин, який вдалося звільнити нашим воїнам минулого літа.

Тут окупанти так само використовують тактику "банзай-атак", тому вони часто вриваються в село, проте більшість з них ледь не одразу ліквідовують.

Активні бої, які не вщухають, призвели до повного знищення села. Відповідне відео показали Сили оборони Півдня.

Як зараз виглядає Роботине: дивіться відео

Також ворог атакує біля Вербового в надії вибити ЗСУ з Роботинського клину зі східного напрямку.

Роботине

Роботине
Район Роботиного / Карта DeepStateMAP

Поки наша держава просить союзників не гальмувати військову допомогу на тлі нестачі зброї та боєприпасів, є ті, хто продовжує боротися. За будь-яких погодних чи інших умов на фронті стоять наші захисники та захисниці. І навіть в такій складній ситуації наші війська на окремих напрямках зупиняють ворожі просування або сповільнюють їх.

Воїнам потрібна підтримка. І словом, і ділом. Тим, хто зараз у складних боях, потрібна допомога тилу. Підтримуйте наших захисників та захисниць морально і матеріально.