На основі даних моніторингу Українського інституту національної пам’яті була створена інтерактивна карта, на якій можна переглянути, які саме населені пункти підлягають перейменуванню, повідомляє "Українська правда".

На сьогодні налічується 877 таких населених пунктів. Найбільше їх у Харківській, Дніпропетровській та Донецькій областях, найменше — на Заході Україні.

До прикладу, в Івано-Франківській області немає жодного населеного пункту, який би підпадав під закон про декомунізацію.

Завдяки інтерактивній карті можна переглянути, які саме населені пункти в окремих областях України мають бути перейменовані.

Для зручності перегляду області на карті позначені різними кольорами, залежно від густини населених пунктів, що підлягають перейменуванню.

До переліку населених пунктів, які слід перейменовувати, належать ті, у яких використані імена або псевдоніми осіб, що займали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР чи УРСР.

Також підлягають зміні назви, у яких використано абревіатури СРСР, УРСР, інших союзних або автономних республік чи похідні від них.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада підтримала внесений Кабінетом Міністрів законопроект про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, а також заборонила їх пропаганду і символіку.

Згідно з цим законом пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників підпадають під заборону, а назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними повинні бути змінені до 21 листопада.