Хоча сам фігурант "касетного скандалу" вже живе у США.

Читайте також: Відпустив з-під варти вбивцю Гонгадзе: до Верховного Суду призначили "відомого" суддю

Окрім державної зради його підозрюють у шпигунстві і розголошенні державної таємниці – це кримінальне провадження відкрили у 2015 році.

Слідство встановило, що Мельниченко у 2000 році записував розмови президента Кучми з високопосадовцями в його робочому кабінеті. А у 2002-2004 роках передав цю інформацію представникам іноземних організацій за грошову винагороду.

Згодом за виручені кошти купив в Україні дві квартири, житловий будинок та дві земельні ділянки. Свідок у цій справі підтвердив: за ці оборудки Мельниченко отримав близько двох мільйонів доларів.

Нагадаємо, екс-майор управління держохорони є фігурантом касетного скандалу. Він оприлюднив записи з кабінету Кучми, які свідчили про причетність президента до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Нагадаємо, Георгій Гонгадзе український опозиційний журналіст, відомий своїми критичними антивладними виступами. Зник безвісти в Києві 16 вересня 2000. 2 листопада в лісі біля Таращі було знайдено обезголовлений труп. Вбивство журналіста викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після "касетного скандалу", та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України.