Джерело, близьке до керівництва ВПС Росії, розповіло попередні підсумки розслідування, проведеного Міноборони за фактом катастрофи Іл-20, пише російська газета "Взгляд".

Читайте також: Катастрофа російського Іл-20: в Росії заявили про "доведеність" вини Ізраїлю

У це важко повірити, але ракета сирійського комплексу С-200 не наводилася на Іл-20. Вона просто зачепила гвинти літака в польоті у напрямку до ізраїльського F-16,
– розповів генерал ВПС РФ.

Він також додав, що ракет було дві. Політ першої ракети повз себе екіпаж бачив і доповів про це на землю. А друга, імовірно, лише зачепила літак, а це зруйнувало гвинти та спричинило пожежу. Екіпаж боровся з пожежею, включав системи пожежогасіння, доповідав обстановку на землю, але катастрофи не вдалося уникнути.

Отже, версія, підтверджує головні звинувачення Міноборони РФ на адресу ВВС Ізраїлю – ракета комплексу С-200 летіла саме в бік F-16, а на її шляху дійсно виявився Іл-20. Вона також повністю виправдовує розрахунок ППО Сирії, який чітко наводив ракету саме на ізраїльський винищувач.

Швидше за все, сирійці дійсно стріляли по F-16, але так як F-16 раптом підлетів до нашого Іл-20, то головка самонаведення перенацілити на Іл-20,
– пояснив екс-заступник командувача ППО Сухопутних військ Росії генерал-лейтенант Олександр Лузан.

Лузан зазначив, що схожа ситуація сталася в 2001 році, коли українська С-200 збила над Чорним морем російський пасажирський Ту-154.

Нагадаємо, російський військовий літак Іл-20 з 14 людьми на борту зник над Середземним морем у ніч на 18 вересня. Згодом з'ясувалося, що його випадково збили сили ППО Сирії, намагаючись протидіяти ізраїльській атаці. Однак у Сирії переклали відповідальність за збитий Іл на Ізраїль.