За словами міністра, він ще місяць тому попереджав своїх підлеглих про те, що основними завданнями роботи того чи іншого управління юстиції є реалізація реформ для покращення надання послуг українцям.

"Вчора (середа, 1 квітень) я разом з колегами проїхав по управліннях реєстраційних служб Києва. Можу констатувати, що ті реформи, які ми почали — мова йде, в першу чергу про надання послуг за принципом екстериторіальності (можливість отримувати послуги незалежно від фактичного місця реєстрації в будь-якому районному підрозділі реєстраційної служби Києва) — не проходять. Спостерігаються величезні черги. Відбувається просто саботаж", — повідомив міністр.

Він зазначив, що керівник Шевченківського районного управління юстиції не інформує громадян, підприємців про можливість зареєструвати компанію і отримати довідку в будь-якому районі, де немає черги.

"Бігають якісь люди з флаєрами, пропонують послуги тієї чи іншої компанії, послуги адвоката", — додав глава Мін'юсту.

"Ця проблема системна, і я прийняв рішення — все керівництво реєстраційної служби Києва з сьогоднішнього дня звільнено. Всі керівники районних реєстраційних служб відсторонені для проведення перевірки їх роботи", — повідомив керівник Мін'юсту.

"Я звертаюся публічно до мера Києва Віталія Кличка, щоб ми оголосили спільний конкурс на заміщення посад всіх керівників реєстраційної служби районного рівня та керівників реєстраційної служби Києва", — заявив Петренко.

Він пояснив, що ця робота буде проводитися спільно зі столичною владою, оскільки концепція реформування реєстраційних послуг передбачає, що ці послуги будуть надаватися згодом місцевими органами влади.