Не гаяти часу і створити просто антикорупційну палату. Адже формування окремого суду – процес довгий, тому варто його відкласти років на три. Такий чіткий мотив пролунав від президента перед міжнародною публікою на Ялтинській європейській стратегії.

Читайте також: Порошенко вказав на промовистий факт щодо фінансової привабливості України

"Підніміть руку, якщо у вашій країні існує антикорупційний суд? Можливо, у Франції, можливо, у Швеції, можливо, у Сполучених Штатах? Антикорупційні суди існують у Кенії, Уганді, Малайзії, Хорватії", – заявив Петро Порошенко.

Проте такі слова викликали негативні емоції навіть у досвідченого американського дипломата, колишнього державного секретаря США Джона Керрі.

Я хочу відповісти на запитання Президента, чи існують антикорупційні суди в розвинутих країнах. В США кожен суд антикорупційний. І спецпрокурор зараз розслідує справу щодо Президента,
– запевнив Джон Керрі.

Зачепила ідея і МВФ. Через декілька годин після заяви Порошенка у Міжнародному валютному фонді закликали створити саме антикорупційний суд. Проте у владі, схоже, кредиторів не бояться і буксують ідею. Так, відверто вторить президенту прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Як це буде називатися – антикорупційна палата суду незалежна, антикорупційний суд. Не має значення", – додав Володимир Гройсман.

Підхопив пісню і Генеральний прокурор Юрій Луценко. Він заявив, що спочатку потрібно сформувати палату, а вже потім –суд.

Чому влада втікає від ідеї створення антикорупційного суду – дивіться у сюжеті.