Проект має на меті об’єднати митців зі всієї України. В рамках форуму відбудеться понад 80 культурних подій, а участь у них візьмуть понад 300 сучасних митців.

Організатори сподіваються, що форум стане майданчиком для діалогу між Сходом та Заходом України.

Сьогодні ставлення жителів різних регіонів країни один до одного формуються переважно на основі пропаганди та чуток, а не на особистому досвіді. Мета форуму "ГаліціяКульт" – познайомити Слобожанщину з Галичиною, розвіяти штучні міфи та за допомогою мистецтва налагодити безпосередній діалог між ними. Загалом українцям важливо не боятися регіональних відмінностей, адже ми можемо презентувати своє культурне різноманіття у світі, – каже організатор форуму Ольга Сагайдак.

"ГаліціяКульт" охопить 6 основних культурних напрямків. Це кіно, література, музика, театр, візуальне мистецтво та лекційно-дискусійна програма.

Основна експозиція програми "ГаліціяКульт" буде представлена у Харківському художньому музеї та "ЄрміловЦентрі". Там покажуть понад 200 скульптур та інсталяцій зі Львова, Івано-Франківська, Києва та Харкова.

Літературну програму представлять провідні українські письменники – Сергій Жадан, Юрко Іздрик, Тарас Прохасько та Юрій Андрухович.

Крім того, на форумі продемонструють спільні проекти митців з різних куточків України. Зокрема, мультиплікатор з Івано-Франківська Роман Дзвонковський покаже мультфільм, який створював разом із харківськими дітьми.

Мені пощастило працювати з 12-ма маленькими харків’янами, найменшій з яких було тільки 4 роки. Цікаво, що під час спільної роботи ми з дітьми справді стали однією командою, і вони з легкістю почали спілкуватися українською мовою, – каже Дзвонковський.

Форум "ПогранКульт: ГаліціяКульт" пройде у Харкові з 4 по 18 жовтня. Всі події є безкоштовними для відвідування.

Читайте також: "ГогольFest" обрав незвичне місце для проведення фестивалю