Вони вважають, що абсолютних переможців місцевих виборів складно назвати. Про підсумки цьогорічних виборів – читайте в матеріалі журналістів 24 каналу.

Цікаво ЦВК опублікувала перші результати місцевих виборів в Україні

У майбутньому сформовані ради будуть заповнені різними партіями. Тож визначити того, хто зазнав найбільшої поразки, значно легше. Експерти підсумовують – "Слузі народу" не вдалося повторити минулий успіх. Зокрема й через те, що місцеву владу сприймали як опозицію до центральної, від якої почали втомлюватися.

За рік-два після будь-яких виборів відбувається зниження рейтингу центральної влади або партії влади. У нас весь цей негатив бере на себе політична партія "Слуга народу",
– зазначила голова правління мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Чому обирають чинну владу

Багатьом чинним мерам вдалося зберегти своє крісло. Виборець надав перевагу тим, кого знають і хто показав результати своєї роботи.

"В міські голови, сільські, селищні, лідери громад ідуть максимально наближені до людей кандидати. Як і в позитивному, так і в негативному плані. Наприклад, щодо застосування адміністративних ресурсів", – розповів аналітик Олександр Клюжев.

Основні переможці

► Перемогли вже в першому турі чинні мери деяких міст-мільйонників. За попередніми даними Геннадій Кернес, який лікується за кордоном від коронавірусу і якого виборець не бачив під час усієї виборчої кампанії, набрав 60%.

► Вдруге перемогу за мерське крісло в Києві здобув Віталій Кличко. Теж з результатом в понад 50%.

Це можна пояснити тим, що українці хочуть стабільності. І під час цієї кампанії не вдалося створити сильного суперника.

Креатив на виборах

Ці вибори також відрізнилися креативом. В день голосування підкуповували масками і антикоронавірусними торбинками. Водночас їх не можна назвати брудними. За даними громадянської мережі Опора порушення склали 1%.

З головних тенденцій, які прийдуть після 25 жовтня – те що центральна влада послабиться. А збільшиться вага місцевого самоврядування.

Місцеві вибори в Україні: головне

  • 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. На них українці обирали голів та депутатів рад більшості населених пунктів України, а також членів обласних рад.
  • Місцеві вибори відбулися за новим принципом: виборці голосували за кандидата за відкритим списком.
  • У ЦВК повідомили, що явка на місцевих виборах склала 36,98%. Однак за підрахунками ОПОРИ вона становить 35,94%. Похибка їх дослідження – не більше 1,14%.