Перейменування він збирається провести, беручи до уваги "узагальнені пропозиції", які надійшли під час проведення громадського обговорення. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті міськради.

Тим часом: Добкін придбав комуністичний пам’ятник за пів мільйона та перевіз його зі Львова до Харкова

Так, Кернес доручив провести попередні роботи – підготувати проєкти рішень, розрахувати витрати на перейменування проспекту тощо.

Контроль за виконанням розпорядження має здійснювати заступник Кернеса Ігор Терехов.


Розпорядження, що з'явилось на сайті Харківської міської ради/ скріншот

Що передувало цим подіям:

  • 19 червня 2019 року Харківська міська рада на чолі з Геннадієм Кернесом підтримала петицію та проголосувала за повернення місцевому проспекту імені радянського маршала Жукова.
  • Він у 2016 році був перейменований на проспект Григоренка в рамках декомунізації. Це рішення підтримали 59 міських депутатів, 13 були проти.
  • Громадські активісти виступали проти такого рішення. Ба більше, перейменування проспекту – це порушення закону. З 2015 року в Україні діє закон про декомунізацію, який забороняє радянську символіку та засуджує комуністичний режим.
  • Харківський окружний адміністративний суд 10 вересня 2019 року визнав рішення Харківської міськради незаконним.
  • Це намагалися оскаржити у суді, проте марно.

Хто такий маршал Жуков?Радянський полководець і державний діяч, чотириразовий Герой Радянського Союзу. Протягом Другої світової війни командував військами Київського особливого військового округу, Генеральним штабом, 1-м Білоруським фронтом тощо.

Однак його особистість – дуже неоднозначна. На переконання багатьох експертів, радянський полководець не цінував життя своїх солдатів. Про нього пишуть історики: "Жуков ніколи не поведе армію в бій, якщо в нього людей не в 5 разів більше, ніж у противника".

Що відомо про маршала Жукова: відео