Головне про стан Геннадія Кернеса

У Берліні стан хворого на COVID-19 міського очільника значно покращився. Про це зазначив в інстаграмі один з синів Кернеса Родіон Гайсинський, повідомляє Укрінформ.

Читайте біографію Кернес хворий: все про політика, що з слюсаря став мером Харкова

Гайсинський написав, що його батькові набагато краще. Проте наразі медики заборонили пацієнту та його відвідувачам користуватись гаджетами.

Спочатку Кернес проходив в клініці обстеження

Те, що політик справді вилетів на лікування до Німеччини, раніше підтвердив директор департаменту у справах інформації та зв'язків із громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко.

До Берліна, повідомив Сидоренко, Кернеса доставили у спеціальній протиковідній капсулі – відповідно до європейських вимог.

Згідно з останніми медичними протоколами, хворі на COVID-19 транспортуються саме таким чином. Доставлений він був не на апараті ШВЛ, він був підключений до апарату високопотокової подачі кисню. Він був у свідомості, у свідомості перебуває і зараз,
– заявив Сидоренко.

У мерії Харкова повідомили, що спочатку Кернес пройшов необхідні обстеження у клініці. Ба більше – йому вже призначили лікування.

Інформація про набряк мозку та кому – фейк

Наразі стан Кернеса оцінюють як стабільно важкий. Також у мерії Харкова наголосили, що інформація про набряк мозку та кому є фейковою.

Погіршення стану мера сталось 15 вересня. Як наголосив Сидоренко, лікарі пов'язують це з пораненням, яке мер Харкова отримав у 2014 році під час замаху на нього.

Сам Кернес не хотів залишати Україну і їхати на лікування до Німеччини, але під тиском близьких та рідних він на це погодився,
– сказав Сидоренко.

Павло Фукс про стан Кернеса

Інформацію про те, що Геннадія Кернеса доставили до Німеччини, підтвердив бізнесмен та друг мера Павло Фукс у телеграм-каналі. За словами Фукса, він навіть перекинувся з політиком кількома словами через відеозв'язок. Втім, вже тепер Кернес – без своїх гаджетів. Медики заборонили йому використовувати їх.

Як наголосив Фукс, Кернес зараз перебуває в палаті інтенсивної терапії, він при свідомості, а тиск має, "як у космонавта".

Що відомо про хворобу Геннадія Кернеса

  • Захворів Кернес на початку вересня, а до лікарні потрапив 10 вересня.
  • Його стан медики оцінювали стабільно важкий.
  • Термінів щодо прогнозів одужання лікарі не дають.
  • Востаннє на публіці Геннадія Кернеса бачили під час святкування дня міста, 23 серпня.
  • Перші чутки про COVID-19 у Кернеса з’явилися на початку вересня, втім, тоді його пресслужба спростувала цю інформацію.
  • Згодом ЗМІ повідомили, що Кернес у комі, проте і цю інформацію не підтвердили.
  • 17 вересня Кернеса літаком доправили до німецької клініки "Шаріте".