Про це йдеться в розслідуванні Аліси Юрченко "Спецпризначенці для мільйонерів" для програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

За підсумками 2016 року Котвіцький задекларував понад 470 мільйонів гривень заощаджень, однак не користується платними послугами поліції охорони (колишня ДСО), а перебуває під безкоштовним захистом Нацполіції.

Як встановили журналісти програми, нардепа Котвіцького супроводжують два представники поліції. Це саме той нардеп, якого викрили на виведені 40 мільйонів доларів.

Ще щонайменше двоє поліцейських охороняють резиденцію під Харковом, якою користується народний депутат. Один з охоронців резиденції повідомив журналістам, що він є співробітником поліції особливого призначення.

Читайте також: Охоронці нардепа з "Народного фронту" напали на журналістів-розслідувачів

У свою чергу Ігор Котвіцький на питання про те, скільки співробітників поліції задіяно в його охороні, відповів: "Один". Коли ж наступного дня журналісти зафіксували його у супроводі двох охоронців, Котвіцький стверджував, що журналістам здається, що охоронців двоє.

Єдина підстава для надання народним депутатам безкоштовної охорони силами правоохоронних органів – доведена загроза їхньому життю. В такому випадку охорона може надаватися за Законом "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" (рішення приймається слідчим, прокурором або судом) або за Законом "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" (за рішенням Президента на підставі подання Голови Верховної Ради або начальника Управління держохорони).

Ігор Котвіцький пояснює надання йому безкоштовної охорони поліцією замахом на нього. Співробітник поліції особливого призначення, який охороняє резиденцію, якою користується Котвіцький, зазначив, що охорона надана депутату "за рішенням суду".

У грудні 2016 року харківський "Народний фронт" повідомляв, що будинок під Харковом, яким користується Котвіцький, обстріляли з гранатомету. У тому ж повідомленні осередок політсили вимагав надати Котвіцькому державну охорону. Про те, що депутат перебував у будинку, не повідомлялося.

Журналісти програми відвідали маєток під Харковом, який в грудні начебто обстріляли з гранатомету. Жодних слідів обстрілу на резиденції наразі не помітно, а охоронець закритого котеджного містечка, в якому розташований цей маєток, зазначив, що у нього "не стріляють".

Крім того, раніше з відповіді голови СБУ Василя Грицака на запит народного депутат Сергія Лещенка стало відомо, що народний депутат від БПП Олександр Грановський з липня 2015 року користується безкоштовною охороною від СБУ.

За підсумками 2016 року Грановський задекларував майже мільйон доларів заощаджень.

У коментарі програмі Олександр Грановський пояснив, що користується охороною як свідок у кримінальному провадженні, однак відмовився уточнити жодні деталі цього провадження.

Читайте також: Хто з депутатів і для чого ходять в ГПУ: по дружбі, у питаннях партії або просто "поматюкатись"

Грановський також запевняє, що не впливав на рішення СБУ щодо надання йому охорони.

Зазначимо, що рішення про здійснення заходів безпеки щодо учасників кримінального судочинства не приймаються автоматично. Народний депутат Вікторія Войціцька (Самопоміч), яку протягом півроку теж охороняла СБУ після замаху на неї, пояснює: щоб отримати охорону, їй довелося написати чимало звернень.

"Автоматично нічого не відбувалося, більше того, я дійсно писала відповідні звернення. І в Державну службу охорони, і на Президента України, і на Прем’єр-міністра, і на Голову Верховної Ради", – розповіла Вікторія Войціцька.