Люди, чиї родичі нещодавно померли, розповідають про досвід поховання й про величезні черги і в моргах, і в креаматорії.

До теми "Черга у крематорій на 5 днів": моторошні новини про ситуацію з COVID-19 у Харкові

Домовитись про кремацію дуже важко

Місцева Людмила розповіла, що її чоловіка кремували 5 днів після смерті. Жінка додала, що тест на коронавірус померлому так і не зробили. У графі про причину смерті написали "пневмонія".

У морзі, до того ж, – великі черги, багато тіл. Кілька днів Людмила їздила та чекала на розтин, щоб забрати свідоцтво про смерть.

Ще один місцевий житель Дмитро розповів, що "вікно" на кремацію його родички було лише через 12 днів після смерті. Черги у Харкові рідні чекати не стали, вирішили скористатися послугою у Києві. За словами Дмитра, таких черг на кремацію як у Харкові, у столиці немає.

За кремацію у Харкові нам сказали ціна 11 200 гривень, у Києві — 15 тисяч гривень. Нам усе вийшло у 17 750 гривень. Мабуть, це за швидкість посередники беруть, але що робити з тілом, невідомо,
— сказав місцевий.

Крематорій Харків черги Коронавірус Морги 22 жовтня 2021
Кремувати вирішили в Києві / Фото Суспільного

Один крематорій на східні області

Кількість кремацій з початку червоної зони значно зросла. Про це розповів завідувач крематорію Валерій Моісеєв. Скільки тіл спалюють за день – не каже, але додає, що з пандемією роботи побільшало в рази.

Харківський крематорій надає послуги не тільки жителям Харківщини, сюди їдуть із Сумської, Полтавської, Дніпропетровської, Донецької областей.

У нас є певна кількість, яку ми можемо прийняти, щоб померлий лежав відповідно... Ми приймаємо зараз за 5 – 6 днів (після смерті). Я розумію, що людям це незручно, але більше ми зробити нічого не можемо,
— каже завідувач крематорію.

Крематорій Харків Морги Черга Смерть Коронавірус 22 жовтня 2021
Кількість кремацій в Харкові збільшилась в рази / Фото Суспільного