Про це міністр написав на своїй сторінці у Facebook.

Омелян нагадав про ініціативу, яка з’явилася кілька місяців тому, щодо обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 кілометрів на годину. За словами міністра, при такій швидкості фактично виключаються смертельні випадки, натомість можливий лише незначний травматизм. За словами Омеляна, відповіддю на ініціативу було: "Не на часі, політично чутливе питання".

Читайте також: Олена Зайцева: що відомо про "мажорку", яка збила 11 людей у Харкові

"Ми наполягаємо – 50 км/год. і драконівські штрафи за перевищення швидкісного режиму, непристебнутий пасок безпеки на передніх і задніх сидіннях, відсутність дитячих сидінь при перевезенні дітей, використання мобільного без засобів hands-free. Обов'язкова фото- і відеофіксація порушень і "листи щастя", позбавлення прав за водіння в нетверезому стані", – мовиться у повідомленні міністра.

Він додав, що сьогодні Мінінфраструктури проведе обговорення спільно з МВС, МОЗ, Міносвіти та народними депутатами щодо заходів зі зниження до нуля смертності на автошляхах України. Омелян переконує, що заходи будуть узгоджені протягом тижня і запрацюють з 1 січня 2018 року.

Нагадаємо, ввечері 18 жовтня у Харкові Lexus влетів у натовп пішоходів, внаслідок чого загинуло 5 людей та ще 5 отримали травми. За кермом перебувала 20-річна дівчина, імовірно, Олена Зайцева. Вона є прийомною донькою харківського бізнесмена, керівника та власника компанії "Укренергочермет" Василя Зайцева, на якого й зареєстроване авто.