21 вересня засідатиме комісія ТЕБ та НС, на якій мають оголосити про дату запровадження жовтої зони епідемічної небезпеки. Тому посилення карантину та встановлення жовтої зони можливе тільки після рішення комісії.

Важливо Чи можна дитині з кашлем чи нежитю ходити в школу чи садочок: пояснення МОЗ

Скільки шкіл будуть працювати очно в жовтій зоні

Київ

Джерело: Київська міська рада

Водночас у школах столиці вакциновано понад 80% педагогів, тож вони зможуть працювати в жовтій зоні. Лідерами вакцинації педагогічних колективів стали Голосіївський, Дніпровський та Святошинський райони. Наразі вони мають показники у понад 85%.

Також у КМДА наголосили, що реальна захворюваність серед педагогічного складу в школах станом на 20 вересня складає менше ніж 0,1%, а серед учнів – 0,004%.

Львів

Джерело: "Львівський портал"

З 1100 шкіл Львівської області під час посилення карантину зможуть очно працювати лише 10%. Про це заявив очільник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Згідно з рішенням уряду, при введенні в регіоні жовтої, помаранчевої чи червоної карантинної зони навчальні заклади переходять на дистанційний режим роботи. Офлайн-навчання можливе лише при повній вакцинації 80% персоналу,
– каже він.

На Львівщині – досить низький показник вакцинації освітян. Два щеплення отримала лише третина педагогів, а вакцинованих першою дозою освітян близько 44%.

Через недостатній рівень вакцинації у ЛОДА вже заявили, що освіта готується до переходу на дистанційне навчання. Тим часом у міськраді Львова запевнили, що про онлайн-навчання дітей наразі не йдеться, оскільки спалахів у школах практично немає.

Додамо, що у школах міста 33 класи перевели на дистанційне навчання через захворювання на COVID-19.

Івано-Франківськ

Джерело: Івано-Франківська ОДА

На Івано-Франківщині у 123 освітніх закладах із 1066 щепилися від COVID-19 понад 80% педагогів. Так, 50 шкіл та ліцеїв, 29 дитячих садочків та сім закладів позашкільної освіти працюватимуть у звичному режимі.

Голова Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук каже, що через запровадження жовтої карантинної зони у тих школах, де вакцинувалися менше 80% вчителів, навчальний процес призупинять.

Ситуація із захворюваністю на коронавірус щоденно погіршується. Завантаженість ліжок у "ковідних" лікарнях уже наближається до 50%. Статистика свідчить, що 98,1% госпіталізованих хворих – невакциновані,
– додала вона.

Харків

Джерело: City.Kharkiv

У Харкові учні не переходитимуть на дистанційне навчання за умови жовтої зони, оскільки в місті вакцинувалися 85% працівників освіти.

За словами секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова, у місті може зберегтися очна форма навчання, оскільки достатня кількість вчителів та вихователів садочків отримали щеплення.

У місті близько 85% вчителів і вихователів дитячих садків зробили щеплення від коронавірусу. Саме завдяки цьому дистанційного навчання в наших школах не буде, і діти зможуть отримувати знання у звичайному режимі,
– сказав він.

Одеса

Джерело: "Думская"

Директорка міського департаменту освіти та науки Олена Буйневич заявила, що в разі переходу в жовту зону карантину очно зможуть працювати 78 шкіл та 85 садочків міста.

Окрім того, за її словами, першу дозу вакцини проти COVID-19 отримали вже 70% працівників навчальних закладів міста.

Дніпро

Джерело: "Суспільне"

У разі встановлення жовтого рівня на Дніпропетровщині продовжать освітній процес в режимі офлайн трохи більше чверті шкіл.

Директор Департаменту освіти та науки ОДА Олексій Полторацький каже, що в такому випадку очно працюватимуть 159 дитсадків (16,5%), 217 шкіл (25,8%), 16 коледжів (26,2%), а також 20 ПТУ (37,7%) та 3 виші (14,3%).

Запоріжжя

Джерело: "Перший Запорізький"

У Запоріжжі станом на 21 вересня зі 118 шкіл майже 40 зможуть працювати очно за умови переходу регіону в жовту зону. В цих закладах освіти вакцинували понад 80% працівників. Ще понад 15 шкіл мають по 70% вакцинованих вчителів.

Рівне

Джерело: "Радіо Трек"

Натомість у Рівному лише 46% вчителів шкіл зробили 1 або 2 щеплення проти коронавірусу. А якщо додати до них ще тих, хто має сертифікати про одужання після COVID-19, то цифра виходить майже 62% (станом на 20 вересня).

Понад 80% щеплених вчителів є тільки у шести школах міста, як повідомив начальник міського управління освіти Богдан Турович. Це школи №1, 6, 17, 18, "Престиж", "Гармонія". Є декілька закладів, які мають понад 70%.

У дитсадках Рівного 39% працівників отримали повний курс вакцинації від коронавірусу і ще 13% отримали одне щеплення. Тобто загалом щеплених – 52%.

Хмельницький

Джерело: "Суспільне"

На Хмельниччині 149 шкіл перейшли позначку у 80% вакцинованих працівників. Тепер вони зможуть працювати в звичайному режимі у разі переходу регіону у жовту зону епіднебезпеки. Також 42% вихователів отримали щеплення від коронавірусу.

Директорка обласного департаменту освіти Дарія Басюк каже, що наразі в області працює 579 шкіл. Працівники шкіл продовжують отримувати щеплення від коронавірусної інфекції. Частина закладів уже перейшла "бар'єр" у 70%.

Читайте також Мають вакцинуватися всі: уряд змінив умову роботи шкіл в червоній зоні

Скільки освітян в Україні вакцинувалися? Станом на 19 вересня із 1 мільйона 370 тисяч працівників освіти (викладачів, вчителів, вихователів, технічного персоналу) одну дозу щеплення отримали 48%, а повністю вакцинувалися двома дозами всього 37%.

Робота шкіл під час карантину

Окрім того, школи можуть піти на карантин, навіть якщо там вакциновано понад 80% працівників. Так, якщо один учень захворіє на COVID-19, то весь клас піде на карантин. А якщо 50% класів буде на самоізоляції, то весь заклад освіти перейде на карантин.

Додамо, що норма уряду про 80% – це не лише вакциновані однією або двома дозами працівники. Також, COVID-сертифікат може містити такі дані:

  • негативний ПЛР-результат тестування (але строк його дії складатиме усього три доби);
  • одужання особи від зазначеної хвороби (діятиме лише 180 днів).

Водночас для роботи шкіл у червоній зоні необхідно, щоб COVID-сертифікати мали 100% працівників.