Обидвоє водіїв-учасників ДТП отримали по 10 років в'язниці. Втім, рідні деяких загиблих заявили, що справедливості вповні досягти не вийшло.

Зверніть увагу Смертельна ДТП на Сумській у Харкові: Зайцева могла загальмувати, але не зробила цього

Виплати по 30 – 40 гривень від Зайцевої

Так, Світлана Виниченко, у якої у ДТП загинув єдиний син Олександр, розповіла про мізерні виплати, які отримує від Зайцевої. За її словами, це 30 – 40 гривень, які приходять навіть не щомісяця.

Я вважаю це знущанням. Щоразу, коли я бачу ці суми, у мене починається істерика. Краще нічого не треба,
– розповіла мати загиблого.

До того ж, з 30 гривень треба заплатити ще й податок, 7 гривень, обурилася жінка.

Про такі мізерні виплати раніше повідомляла і адвокатка потерпілих Лариса Матвєєва. За її словами, грошові компенсації мають нараховуватися автоматично – від зарплат ув'язнених у колоніях.

Світлана Винниченко додала, що найголовнішим для неї залишається пам'ять про сина. За її словами, багато знайомих її сина приїжджають вшанувати пам'ять Олександра на могилу до Сум.

Які компенсації призначив суд

Одразу після аварії від родини Зайцевої постраждалим перераховували по 50 тисяч гривень. Однак люди від цих грошей відмовлялися. Згодом до компенсацій обох водіїв зобов'язав суд.

Дронов і Зайцева повинні виплатити 6 мільйонів гривень компенсації сім'ям загиблих в автокатастрофі. Зокрема 1 мільйон кожній родині жертв трагедії.

Суд визнав пом'якшувальними обставинами щодо Зайцевої її "щире каяття, яке виразилося у відшкодуванні шкоди кільком потерпілим".

Водночас невизнання провини Дроновим суд вважає спробою уникнути відповідальності. Він повідомляв, що немає грошей на виплати потерпілим.

Що відомо про резонансну ДТП в Харкові

  • 18 жовтня 2017 року на вулиці Сумській у Харкові зіткнулися автомобілі Lexus і Volkswagen Touareg. Першим авто керувала 20-річна Олена Зайцева, другим – Геннадій Дронов.
  • Від зіткнення авто Зайцевої вилетіло на тротуар і на смерть збило групу пішоходів, що стояли на переході.
  • Внаслідок ДТП загинули 6 людей, ще 5 отримали травми.
  • Суд у цій справі тривав понад рік, відбулося близько 60 засідань.
  • Зайцева і Дронов на судових дебатах визнали свої провини у скоєнні аварії.
  • 26 лютого обох засудили до 10 років в'язниці.