Дійство відбулося у Благовіщенському кафедральному соборі. Більшість вірян перебували всередині храму без захисних масок. Про дотримання дистанції навіть не мовилося.

Важливо Геннадія Кернеса відспівував особисто Онуфрій – глава УПЦ МП

На оприлюднених кадрах з літургії видно, як щільно один до одного стоять люди у приміщенні. Майже усі – без захисних масок, зокрема й священнослужителі. У соборі багато літніх людей та дітей.

Після літургії у сквері поруч з собором заплановане освячення пам'ятника митрополиту Никодиму і презентація книги "Історія Харківської єпархії" (новітнього періоду) в церковно-історичному музеї Харківської єпархії. Відомо, що предстоятель УПЦ МП прибув до Харкова вранці 15 травня.

Як повідомили Суспільному у пресслужбі поліції Харківщини, біля храму чергували приблизно 150 поліцейських. Наразі невідомо, чи склали правоохоронці бодай 1 протокол. Однак на оприлюднених кадрах видно, що поліція не намагалася вивести людей або зробити зауваження тим, хто порушує дистанцію.

Онуфрій у Харкові влаштував літургію / Фото Triolan

COVID-19 у Харкові: головне

  • Харків перебував у червоній зоні карантину 25 днів. Епідеміологічна ситуація дещо покращилася лише 6 травня. Саме тоді область стала "жовтою".
  • Водночас у регіоні заборонені масові заходи, зокрема й релігійні, за участю більш як 1 особи на 4 квадратний метр площі будівлі або території або наповненістю залів понад 50% місць.
  • Згідно з даними МОЗ, за минулу добу коронавірус у Харкові діагностували у 630 людей. Загалом від початку пандемії недугу підхопили 143 045 осіб.