Пряма трансляція на
Останні випуски

Кінцеве рішення залишається за Путіним, – депутат Заліщук про введення миротворців на Донбас

- Читать новость на русском

Анонсовану раніше зустріч у нормандському форматі відклали. Мовляв, плани змінилися в очільника німецької дипломатії Зігмара Габрієля. Представники України, Німеччини, Росії та Франції мали обговорити наступний обмін заручниками та власне запровадження миротворчої місії ООН на Донбасі. Востаннє в такому форматі вони збиралися у березні 2017 року.

Про це у прямому ефірі 24 Каналу розповіла народний депутат Світлана Заліщук.

Сьогодні, 16 лютого, о 15 годині в Мюнхені відкрили безпекову конференцію, яку проводять з 1962 року. Як відомо, виступ Президента Петра Порошенка під назвою "Коментар від України" закриє офіційну частину першого дня конференції. Очікується актуалізація питання про ситуацію в зоні АТО, яку вже згадували інші учасники заходу.

Читайте також: Зустріч Клімкіна та Лаврова у Мюнхені: про що говорили

"Тема України представлена на мюнхенській конференції. Однак від Петра Порошенка очікується доповідь щодо тих подій, які наразі вирують на Сході України і як Захід може допомогти зупинити цей конфлікт", – розповіла Світлана Заліщук.

Політик впевнена, що не варто наразі очікувати введення миротворців на Донбас. Однак все ж і санкції, і тиск на Росію повинні допомогти врегулювати ситуацію в зоні АТО.

Курт Волкер під час нашої зустрічі сказав, що до моменту виборів в Росії точно не відбудеться зрушень. Водночас тема і переговори щодо розташування миротворців звучить. Проте кінцеве рішення залишається за Путіним, бо Росія є членом Ради безпеки ООН, і, на жаль, в обхід цього органу розташування миротворців не відбудеться,
– пояснила Світлана Заліщук.

За словами народного депутата, без згоди Російської Федерації також не можливо буде прийняти рішення щодо того, які саме миротворці направляться на Донбас, яке фінансування буде, як проходитиме процес їх введення.

Що таке Мюнхенська конференція?
Мюнхенська конференція з безпеки відбувається щороку у лютому. Традиційно на ній світові лідери обговорюють виклики, які постали перед країнами, і шляхи вирішення конфліктних питань.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі