Джерело видання, близьке до цього питання заявило, що Китай планує збільшити кількість ядерних боєголовок до 900 одиниць. Експерти пояснили ризики таких дій.

Важливо Повітряні кулі Китаю шпигували за територіями понад 40 країн, – Білий дім

Що відомо про плани Китаю

Кількість ядерних боєголовок, якими володіє Китай, ймовірно, зросте до 550 – у 2027 році, до 100-річчя заснування збройних сил країни, і до 900 – у 2035 році,
– вважають джерела.

Попередньо відомо, що план розробила Народно-визвольна армія Китаю та вже схвалив президент держави Сі Цзіньпін, який прагне посилити стримування Пекіна проти Вашингтона.

За даними деяких експертів, якщо Китай досягне мети модернізації своєї армії, то вони можуть відмовитися від політики "не використовувати першим".

Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем світу оцінив, що Росія має 5977 ядерних боєголовок, США – 5428.

Видання зауважило, що в листопаді 2022 року керівництво китайських збройних сил підтвердило важливість летального потенціалу. Це трапилось після аналізу сильного ядерного стримування Росії, яке запобігло лобовій боротьбі між НАТО та Росією. Хоч Кремль і напав на Україну.

Що цьому передувало

  • Восени 2022 року у звіті Пентагона мовилось, що Китай суттєво нарощує кількість ядерних боєголовок. Адже впродовж 2 років їхні запаси зросли у 2 рази.
  • За даними Міноборони США, Пекін зосередився на тому, щоб кинути виклик Сполученим Штатам у ядерній сфері.
  • Тоді зазначалось, що Китай вже має 400 ядерних боєголовок. Хоч у 2020 країна мала тільки 200.
  • За даними Пентагону, Китай може збільшити свої запаси до 1500 ядерних боєголовок до 2035 року.