Про це 2 січня розповіли в Офісі генерального прокурора. Зазначили, що Бучанська окружна прокуратура повідомила про підозру чоловікові, який демонтував стінопис.

До теми"Солідарність з народом України": Бенксі показав відео, як творив графіті на руїнах

Правопорушення кваліфікували як факт закінченого замаху на таємне викрадення чужого майна в особливо великому розмірі в умовах воєнного стану.

Як організували викрадення

Слідство встановило, що чоловік розумів цінність графіті й планував продати його. Для реалізації плану він залучив необізнаних у його намірах чоловіків і запевнив, що має всі дозволи на демонтаж.

Коли чоловіки вирізали частину стіни, де було зображення, підозрюваний обмотав її плівкою, щоб захистити від пошкоджень. Чоловік завантажував графіті в автомобіль, але не встиг – його викрили працівники військової адміністрації.

Що відомо про графіті Бенксі на Київщині

  • Британський вуличний художник Бенксі у листопаді підтвердив, що намалював у Київській області 7 графіті. Крім Гостомеля, стінописи є у Києві, Ірпені й Бородянці.
  • У поліції повідомили, що графіті у Гостомелі намагалися викрасти 8 осіб. Вони заявили, що хотіли продати фрагмент стіни й віддати гроші на допомогу ЗСУ.
  • Після вандалізму у Гостомелі Бенксі заявив, що продасть 50 своїх картин, щоб закупити автомобілі швидкої допомоги для України.