За даними стаціонарних пунктів спостереження Укргідрометцентру за станом атмосферного повітря, середньодобовий вміст діоксиду азоту в Києві перевищує гранично допустимі концентрації. Це підтверджують супутники НАСА.

Дивіться також Укргідрометцентр попередив, що у Києві буде перевищена концентрація діоксиду азоту в повітрі

Коли очікувати покращення

Спеціалізовані прилади, що вимірюють концентрації діоксиду азоту в приземному шарі атмосфери фіксували підвищений вміст цього газу у повітрі столиці.

Писали, що вміст діоксиду сірки, оксиду вуглецю та формальдегіду також перевищував гранично допустимі норми.

Що це за газ

Діоксид азоту дуже отруйний при вдиханні. Однак, інгаляцій зазвичай можна уникнути, адже його легко виявити по запаху, навіть при низьких концентраціях.

В лабораторіях одним з джерел NO2 є димна азотна кислота, яка розкладається при температурі вище 0 °С. Одним з симптомів отруєння є набряк легенів, який, як правило, з'являється через кілька годин після вдихання низьких, але потенційно небезпечних доз NO2

У Сумах ввечері 27 червня пройшли опади незвичного характеру. Водночас зміну радіаційного фону в місті не зафіксовано. Також не фіксували зміни і хімічного фону в Сумах.

Очільник Сумської міської військової адміністрації Олексій Дрозденко наголосив, що до екстреної медицини звернувся один чоловік з алергічною реакцією. Від госпіталізації громадянин відмовився, допомога була йому надана на місці.