Але й не відмовлятиметься від подальших реформ органів контролю над безпекою харчування. Адже, пояснюють у ветеринарній службі, це наблизить Україну до вступу в ЄС.

“Ми не збираємося, якщо вдарили по одній щоці, підставляти іншу. Але ми у відповідь не будемо нічого робити. Ми використали самий передовий досвід країн Європейського Союзу і світовий досвід. І ми повинні відповідати вимогам, стандартам Євросоюзу”, - каже Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Іван Бісюк.

У Міністерстві аграрної політики і продовольства впевнені, таке реформування - в інтересах українців. Й обмежень ввезення української сільгосппродукції до Росії, яким погрожував Оніщенко, не бояться. Натомість, радять російським колегам ретельно дослідити українське нововведення.

“Треба взагалі розібратися в суті тих змін до законодавства, і тих змін щодо контролю продуктів харчування, які пропонуються. І розібратися не з точки зору оцінки наших товарів в Україні російськими колегами, а з точки зору, все-таки, інтересів українців”, - каже заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Олександр Сень.

Проте у МОЗі з реформуванням контролю безпеки і якості харчування, не згодні. Кажуть, повноваження між ветеринарами та санепідеміологами, треба чітко поділити.

“За виробництвом, за, скажімо, м’ясокомбінатом, молокопереробними, рибопереробними підприємствами може вести державна ветеринарна служба. А все, що стосується реалізації так званого громадського харчування, дитячого харчування, спеціального харчування, різних видів цього харчування уже в реалізації, ми вважаємо, що ця функція повинна була б залишитися за санітарно-епідеміологічною службою”, - каже голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України Анатолій Пономаренко.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Оніщенко розкритикував рішення Кабміну про передачу функцій контролю над безпекою та якістю харчування - ветеринарній службі. Він наголосив - уряд України, напевно, вважає своїх громадян тваринами. На таку заяву вже відреагував МЗС України. Костянтин Грищенко каже, що головний санітарний лікар Росії має вибачитися.