Співпраця з окупантами

У відомстві зазначили, що підозрюваний, отримавши гарантії особистої безпеки від окупантів, допомагав їм орієнтуватися на місцевості.

Читайте також: П'ятеро поліцейських-зрадників з Луганщини підуть під суд

За інформацією слідства, на початку березня 2022 року окупанти примусово зібрали місцевих жителів. Під час цього підозрюваний колаборант заявив, що відтепер він новообраний голова Димерської ОТГ.

Під час окупації і воєнного стану він схиляв людей до співпраці з російськими окупантами, залучав місцевих мешканців до виконання різних робіт на території громади.

Також колаборант надавав російським загарбникам інформацію про учасників АТО, територіальної оборони та депутатів серед місцевих жителів.

Яке покарання понесе колаборант

Наразі його взяли під варту, досудове розслідування триває. Чоловіку вже повідомили про підозру у колабораційній діяльності, а також несанкціонованому поширенні інформації про Збройні Сили України та інші військові формування в умовах воєнного стану.

Зазначимо, що за співпрацю з державою-агресором відтепер передбачено від 10 до 12 років позбавлення волі та забороняється займати низку посад у майбутньому.

Вас може зацікавити: Арестович сказав, що Україна завдасть удару по Москві в разі нової атаки на Київ