Про це мер столиці Віталій Кличко розповів в ефірі телеканалу "Київ", повідомляє сайт КМДА.

Читайте також Є загроза обвалу балкона, відомо про постраждалих: Кличко розповів про наслідки атаки в Києві

Столиця активно готується до зимового періоду

"Сьогодні в Києві діють програми для ОСББ та ЖБК, що дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або різне енергоефективне обладнання. При встановленні незалежних джерел енергії бюджет міста відшкодовує 75% вартості обладнання. Цей механізм працює від початку повномасштабного вторгнення. На цей час у столиці вже втілили понад 670 таких проєктів і продовжують їх впроваджувати", – йдеться у повідомленні з посиланням на Віталія Кличка.

За словами мера, із середини травня тривають гідравлічні випробування теплових мереж.

Попри обмеженість фінансів, місто продовжує програму перекладки найбільш зношених ділянок тепломереж. Цього року замінять ще 55 кілометрів труб. Масштабну модернізацію мереж ми розпочали ще до повномасштабного вторгнення. На сьогодні вже оновили близько 400 кілометрів труб великого та середнього діаметра,
– зазначив Віталій Кличко.

Він повідомив, що в планах столичної влади – відремонтувати понад 150 теплоджерел, понад 200 котлів, а також насосне обладнання. Мер Києва підкреслив, що всі котельні міста, де це дозволяє потужність, уже оснащені генераторами для безперебійної роботи. Працюють фахівці й над тим, щоб обладнати генераторами більш потужні теплоджерела. Також місто додатково матиме ще понад 50 пересувних мінікотелень, які будуть розташовані у столичних лікарнях, пологових будинках, на важливих соціальних об'єктах.

Нагадаємо, сьогодні в столиці впроваджують Концепцію енергетичної стійкості столиці (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації). Вона передбачає ширше використання альтернативних джерел палива. Зокрема, місто опрацьовує будівництво двох ТЕЦ на різних берегах столиці. Вони працюватимуть на комбінованому паливі й будуть використовувати висококалорійні фракції відходів. Це вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття.