У листі агентства, що надійшов на адресу редакції, йдеться про те, що НАЗК розпочало збір фактичних даних, на основі яких буде встановлено наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Про це йдеться у випуску програми "Схеми" (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший").

"Наведені факти можуть містити ознаки адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, встановлених статтями 172-5 та 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення", – йдеться у листі НАЗК з проханням надати матеріали проведеного журналістського розслідування.

Раніше програма "Схеми" зафіксувала, що мер Києва Віталій Кличко ввечері 17 серпня прилетів із Неаполя до Києва на приватному літаку разом з відомими столичними забудовниками.

Читайте також: Хто проспонсорував "фуршет" ББП у "Заліссі": невідомі гості Порошенка

Журналісти опублікували матеріали, як після посадки літака Cessna Citation XLS з VIP-терміналу аеропорту "Бориспіль" вийшли мер Києва Віталій Кличко та народний депутат і керівник державної корпорації "Укрбуд" Максим Микитась із дружиною. На борту літака була і Марія Казанцева. Вона фігурує в ЗМІ як член спостережної ради будівельної компанії City Capital Group.

Також журналістам вдалося отримати інформацію з бази даних про перетин кордону України щодо усіх пасажирів цього чартеру з Неаполя. У списку пасажирів літака виявився Вадим Столар – екс-депутат Верховної ради від "Партії регіонів", колишній керівник патронатної служби Київської міськадміністрації та бізнес-партнер забудовника Вагіфа Алієва у деяких проектах.

Вадима Столара часто називають "сірим кардиналом" Києва. Зокрема, експерт із містобудування Віктор Глеба зазначив журналістам, що у 2015 році він проходив своєрідну співбесіду в офісі Столара, коли хотів влаштуватися в один із департаментів Київської міськадміністрації.

У коментарі програмі "Схеми" мер Києва Віталій Кличко повідомив, що за оренду чартера платив Микитась. За словами Кличка, він випадково зустрів на вулиці в Неаполі Максима Микитася і погодився придбати квиток на чартер, бо мав переліт зі "стиковкою", а Микитась летів прямим рейсом. Натомість народний депутат Максим Микитась повідомив, що також не платив за весь чартер, а лише придбав квиток.

Я лише платив за ті місця, які були оплачені. Я сидів, я ж не стоячи там летів. Сидів у своєму кріслі. От за нього я і заплатив,
– заявив Максим Микитась.

Як він опинився у одному літаку з Кличком і Столаром, народний депутат Микитась повідомити відмовився, пояснивши, що це "особисте питання".

Читайте також: Як в Україні "реформують" правоохоронні органи, просто міняючи назви підрозділів

У рахунку за переліт, який Віталій Кличко надіслав журналістам, зазначено, що мер Києва мав оплатити 1500 євро без ПДВ на рахунок компанії "Tango limeted", яка зареєстрована на Сейшельских островах.

Журналісти звернулись до компанії AirPink, яка надає в оренду літак, яким скористалися Кличко, Микитась, Столар і Казанцева, із запитанням, чи існує можливість придбання окремого квитка на чартер. Компанія заперечила таку можливість. Також у AirPink повідомили, що переліт літака "Неаполь – Київ" коштує 13,3 тисячі євро.