Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає "Інтерфакс".

Україна, яка наполягає на введенні миротворців для контролювання всієї окупованої території Донбасу, включно із російсько-українським кордоном, запропонує ООН резолюцію. На думку українських високопосадовців, миротворці зможуть заблокувати потік військових та постачання зброї з РФ. Деталі резолюції планують обговорити з країнами Великої сімки, ЄС та Китаєм.

Читайте також: Клімкін розповів деталі отримання Україною сучасної зброї

"Щодо російської резолюції нічого не почалося, крім дуже формальних консультацій, і то один раунд, щоб просто зреагувати. Ми на цей гачок не попадемося. Спочатку — загальна позиція з "Великою сімкою", з ЄС, Китай теж важливий. Тільки потім ми підемо з нашою резолюцією", – заявив Павло Клімкін.

Перша резолюція буде технічною та не нестиме мандат всієї місії.

У чому полягає трюк зараз. Якби ми внесли будь-який проект резолюції, навіть найкращий, підкреслю: навіть не щодо мандату, а технічної. Росія почала б відразу грати сама або за рахунок своїх друзів, намагаючись їх якось зблизити,
– заявив Павло Клімкін.

Зазначимо, що в Кремлі на такі умови не погоджуються. Москві вигідно, щоб миротворці стояли тільки на лінії розмежування і охороняли місію ОБСЄ.